Boxeři sprejování dezinfekcí, fanoušci metr od sebe. Jak probíhal kontroverzní zápas?

Zvláštní boxerský zápas v Nikaragui | Foto: repro TV Boxeo

V sobotu večer proběhl v Nikaragui velice netradiční boxerský zápas. Bojovníci museli být před zápasem přímo v ringu sprejováni dezinfekcí. Fanoušci přicházeli do sportovního centra Alexis Argüello v Manague v rouškách a maskám na obličeji se nevyhnuly ani přitažlivé hostesky, které na zápase nesmí chybět.

Stejně jako boxeři, byli i diváci při příchodu posprejováni dezinfekcí a byla jim měřena teplota. Této vstupní prohlídce se nevyhnuly ani děti. Zápas mohli diváci sledovat jedině tak, že seděli minimálně metr od sebe. Kapacita stadionu byla zaplněna zhruba z desetiny i přesto, že vstupenky byly rozdávány zdarma. V hledišti fandilo asi 800 diváků.

Diváci v řádném odstupu (zdroj: repro TV Boxeo)

V sobotním zápase se proti sobě postavili například boxeři lehké váhy Ramiro Blanco a Robin Zamora. Jelikož boxeři při zápasu nemůžou nosit roušky, byly přímo v ringu posprejování dezinfekcí od hlavy až k patě. Celkem se uskutečnilo osm zápasů. Zapojeno bylo šestnáct bojovníků.

Nechyběla sprcha dezinfekcí (zdroj: repro TV Boxeo)

Pořadatel akce a bývalý mistr světa Ricardo Alvarez řekl, že tento večer uspořádal proto, aby pomohl boxerům. „Nikagaura je chudá země a boxeři musí jíst. Nemůžou sedět v klidu domova a nic nedělat. Tady v Nikaragui není karanténa,“ dodal podle britského deníku The Sun Alvarez.

Všichni v rouškách, jak nařídil pořadatel (zdroj: repro TV Boxeo)

Guvernéři v Nikaragui tvrdí, že měli pouze 11 potvrzených případů koronaviru. V zemi také stále probíhají baseballové a fotbalové ligy.