Cristiano Ronaldo slavil, pak se omlouval

Cristiano Ronaldo | Foto: cristiano barni / Shutterstock.com

Věk je jenom číslo. V případě Cristiana Ronalda platí tohle často omílané klišé na sto procent, protože ani jeho včerejší oslava třicátých šestých narozenin nenasvědčuje tomu, že jeho fotbalová kariéra zpomaluje.

Ronaldovi kryje záda bodyguard z MMA

Cristiano Ronaldo je v dobrých rukách. Záda mu totiž obvykle kryje bývalý zápasník MMA Gonçalo Salgado, který zastrašuje nejen svými fyzickými ...

Šestnáct ligových zápasů v Sérii A, patnáct gólů. Čtyři zápasy v Lize mistrů, čtyři góly. Plus Italský Superpohár a gól. Bilance Cristiana Ronalda je v aktuální sezoně úchvatná. Právě proto zvolil Juventus Turín následnou gratulaci k včerejším narozeninám: „Cristiano, jsi živoucí důkaz, že věk je opravdu jenom číslo!“

Třicet šest let. Tolik je Cristianu Ronaldovi. A to si už zaslouží delší bilancování. „Neuvěřitelné! Jako by to všechno začalo včera, můj první míč, můj první tým, můj první gól… Letí to!“ vzkazuje Cristiano Ronaldo.

Ušel dlouhou cestu. A úspěšnou. Plnou dobrodružství a vzpomínek, jak ve svém narozeninovém poselství připomíná. „Z Madeiry do Lisabonu, z Lisabonu do Manchesteru, z Manchesteru do Madridu, z Madridu do Turína. Všude jsem se snažil předvést to nejlepší, co ve mně je. Na oplátku jsem dostal lásku a podporu. A za to vám nebudu moct nikdy dostatečně poděkovat, protože bez vás bych nic nedokázal,“ obrací se na své fanoušky.

A pak přidává omluvu. „Jelikož oslavuji už třicáté šesté narozeniny a jde o mou dvacátou profesionální sezonu, nemohu vám slíbit dalších dvacet let, a to je mi moc líto. Mohu ale slíbit, že dokud budu hrát, bude to na sto procent!“

S tím souhlasí i Giovanni Mauri, kondiční trenér Realu Madrid, který strávil s Ronaldem spoustu času. Označil ho za stejně výjimečného jako například devětatřicetiletého Zlatana Ibrahimoviče. Podle něj jde o typ fotbalistů, kteří jsou mimo jakékoliv šablony a normy.

Pracoval jsem v minulosti s mnoha čtyřicátníky, od Maldiniho po Costacurtu, ale jestli je někdo ze současné generace schopný úspěšně hrát na top úrovni i po čtyřicítce, jsou to právě tihle dva – Zlatan a Cristiano,“ tvrdí Mauri.