Davidová znovu sahala po bedně, štafeta mužů dostala kolo

Markéta Davidová | Foto: Petr Slavík / Český biatlon

Biatlonistka Markéta Davidová předvedla skvělý výkon v závodě s hromadným startem na Světovém poháru v Anterselvě. Minula pouze jednou na úvodní položce a dojela si pro páté místo.

V předešlých hromadných závodech se Markéta Davidová pohybovala od začátku na čele, dnes se kvůli jedné chybě na úvodní ležce musela pustit do velké stíhací jízdy. A ta byla velkolepá.

Český sport řeší protekční očkování

V rámci českého sportovního prostředí dochází k vytváření seznamu nebo seznamů sportovců, kterým je přednostně nabízena vakcína proti covid-19. ...

Davidová zastřílela na zbývajících třech položkách čistě a do posledního kola odjížděla jako třetí. Osm sekund za vedoucí Švédkou Hannou Öbergovou a sekundu před čtvrtou Julií Simonovou.

Právě Francouzka po heroickém finiši zvítězila před Öbergovou a Rakušankou Lisou Hauserovou.

Už v průběhu závodu bylo vidět, že Davidové tentokrát nejedou lyže tak dobře jako v předešlých závodech, což potvrdila i v cíli. Dojela na pátém místě a počtvrté v sezoněě se podívala na květinový ceremoniál.

Davidové dnes patřil pátý běžecký čas, na nejrychlejší Simonovou ztratila 37 sekund. V celkovém pořadí je Davidová nadále desátá, deváté Chevalierové-Bouchetové se přiblížila na tři body. V hodnocení disciplíny se česká biatlonistka posunula na šestou příčku.

Výsledky hromadného závodu žen

Výsledky štafety mužů

Čeští biatlonisté se oproti Davidové štafetou na Světovém poháru v italské Anterselvě protrápili. Od začátku se pohybovali v dolních patrech a finišman Jakub Štvrtecký byl dojetý o kolo, když se nacházel na 19. příčce.

Na prvním úseku české štafety se představil debutant Milan Žemlička. Na obou střelbách musel použít jeden náhradní náboj a běžecky na zkušenější závodníky nestačil. Proto předával až jako 22. se ztrátou minuty a 38 sekund na čelo. Druhý v pořadí Ondřej Moravec sice dobíjel jen jednou, ani jemu se ale nevedlo na trati. Češi byli v půli závodu 19. a nabrali další minutu. Tomáš Krupčík polepšil české štafetě na 17. příčku, i když musel čtyřikrát dobíjet a po stojce dokonce zamířil na trestné kolo. Manko vzrostlo na čtyři minuty. Finišman Jakub Štvrtecký zahájil svůj úsek čistou ležkou. Vestoje nechal tři nesestřelené terče a už nestihl projet do posledního kola. Česká štafeta byla dojeta o kolo ve chvíli, kdy se nacházela na 19. příčce.

V dramatické koncovce porazil francouzský finišman Emilien Jacquelin Nora Johannese Thingnese Bøho. Třetí dojeli Rusové.

Zdroj: Český biatlon

Ogier jde do finiše Rallye Monte Carlo z prvního místa

Třináct vteřin k dobru má před zítřkem Francouz Sébastien Ogier na druhého Elfyna Evanse. Hned úvodní podnik sezony, Rallye Monte Carlo, ukazuje, ...

Smrt spolulezce a dlouhé čekání. Bývalá atletka se pokouší zdolat K2

V roce 2016 získala stříbro na halovém mistrovství světa ve štafetě na 400 metrů. Teď se pokouší o náročný zimní výstup na druhou nejvyšší horu ...