Divoké Flandry. Rozhodčí diskvalifikovali strkající se závodníky

Otto Vergaerde z týmu Alpecin-Fenix byl diskvalifikován ze závodu Kolem Flander. | Foto: Profimedia

Do cíle jarní klasiky Kolem Flander chybělo ještě 240 kilometrů, když jury ze závodu odvolala Rusa Jevgenije Fedorova z Astany a Ottu Vergaerdeho ze stáje Fenix-Alpecin. Oba jezdci se totiž hned zkraje závodu dostali do konfliktu, který řešili strkáním do sebe. Informoval magazín Cyclingnews.

Hned v úvodu dnešního 244 kilometrů dlouhého závodu Kolem Flander řešila jury konflikt mezi Jevgenijem Fedorovem a Ottou Vergaerdenem. Oba měli od svých týmů za úkol kontrolovat tempo na špici pelotonu a v případě možnosti se pokusit o brzký únik a roztrhání celého pole.

Podle vyjádření Vergaerdeho si Fedorov počínal nebezpečně, když z první pozice v balíku nesmyslně sáhl na brzdy a donutil všechny za sebou přibrzdit. Vergaerde do Fedorova málem narazil, navíc šlo podle něj o Fedorovu nesportovní snahu rozhodit své konkurenty, aby mohl vzápětí zaútočit. Proto jej dojel a došlo k rozmíšce, při které do Fedorova za jízdy udeřil ramenem.

Oba cyklisté vzájemnou strkanici ustáli, jury však zhruba po dalších třiceti kilometrech rozhodla, že oba aktéry diskvalifikuje z dalšího průběhu Flander.