Komentátor NHL je bez práce. Může za to sexistický výrok

Mike Milbury (vlevo) | Foto: Profimedia

Za normálních okolností by se Mike Milbury připravoval na svou 14. sezonu NHL v roli experta televize NBC. Jenže stačil jeden nepromyšlený komentář během loňského play-off a bývalý hráč a trenér Bostonu o své křeslo přišel.

Jedinou možností, jak dohrát loňskou sezonu zámořské hokejové ligy, bylo vytvoření dvou „bublin“ v Edmontonu a Torontu. Hráči se mohli po několik týdnů pohybovat jen mezi hotelem a halou. Bez rodiny a pořád se stejným lidmi. Mnoho hráčů bylo ze systému otrávených, expert Mike Milbury v tom však viděl velkou výhodu.

Javid Basharat: Uprchlík na cestě do UFC

Žádné zbytečné fráze, žádný přehnaný respekt. „Můj největší cíl je být nejlepší na světě. Napříč všemi váhovými kategoriemi. Tečka.“ Takto se na ...

Pokud o tom přemýšlíte, je to úžasné prostředí. Pokud rádi hrajete hokej a jste rádi se svými spoluhráči, je to perfektní místo,“ spustil Milbury během zápasu mezi Washingtonem Capitals a New Yorkem Islanders a dodal: „Navíc tu nejsou žádné ženy, které by narušovaly koncetraci.“

Jenže zástupkyně něžného pohlaví, které zaslechly Milburyho komentář, se ihned začaly bránit. „Ach ty ženy! Procházejí se ve svých tílkách a kalhotkách a muži se prostě nemohou soustředit!“ reagovala obratem jedna z uživatelek Twitteru.

Milbury si všimnul negativních reakcí a hned druhý den se omluvil. Navíc odstoupil od komentování zbytku play-off. „Nechtěl jsem nikoho svým komentářem poškodit,“ bránil se.

I přesto, že se osmašedesátiletý Milbury omluvil, jeho nešťastný výrok řešilo vedení televize dál. A právě včera vyneslo rozsudek. „Jsme vděční Mikeovi za všechny jeho příspěvky k zápasům NHL po dobu čtrnácti let, ale do našeho komentátorského týmu se už nevrátí,“ oznámil Sam Flood, šéf stanice NBC Sport.

Milbury se už v minulosti „proslavil“ pochybnými komentáři. Například tvrdil, že hráči, kteří se nehrnou do soubojů, prokazují známky ženskosti a homosexuality. Dále dvojčata Sedinovy z Vancouveru označil v roce 2009 v narážce na dvě zrzavá dvojčata ze stejnojmenného filmu z roku 1991 jako Thelmu a Louisu.

Zrušte olympiádu v Tokiu! vyzývá veslařská legenda

Konání Her v Tokiu v náhradním termínu je hloupost. Tvrdí to čtyřnásobný olympijský vítěz ve veslování Matthew Pinsent. Podle padesátiletého ...

Devět měsíců. Radek Duda dostal trest za konflikt s Vampolou

Další z průšvihů Radka Dudy byl oceněn devítiměsíčním distancem. Bývalý hokejový útočník nezapomněl nic ze svého bouřliváckého repertoáru ani ...