Nejlepší český golfista ukončil sezonu, v Dubaji měl pozitivní test na Covid-19

Nejlepší český golfista Ondřej Lieser. | Foto: Archiv Ondřeje Liesera

Famózní formu nabral nejlepší český golfista Ondřej Lieser v posledních týdnech, teď mu ale stopku vystavil Covid-19.

Lieser v listopadu po dvou vyhraných turnajích Challenge Tour i celkovému vítězství v této sezoně jako první Čech v historii získal kartu kategorie 20 pro European Tour. A tento týden měl poprvé vyzkoušet „vyšší ligu“ na turnaji v Dubaji. Jenže zatímco z České republiky odletěl s negativním testem na koronavirus, po příletu byl testován pozitivně. Musí tedy na 14 dnů do karantény a nejúspěšnější sezona v kariéře pro něj končí.

Zprávu o pozitivním testu přinesl sám hráč během včerejšího večera, svoje fanoušky o situaci informoval na svém facebookovém profilu. Cítí se prý dobře, karanténě se ale nevyhne. „Rád bych poděkoval European Tour i hotelu Atlantis, The Palm za to, jak se o nás perfektně starají. Díky moc za podporu všem a těším se na příští sezónu,“ sdělil ve svém statusu.

„Zároveň se omlouvám, ale nebudu reagovat na telefonáty, zprávy ani dávat rozhovory, potřebuju teď trochu klidu. Přeji všem krásné Vánoce a pevné zdraví,“ dodal na závěr Lieser, který si jistě odpočinek zaslouží. V příštím roce ho čeká řada výzev na European Tour, které musí zvládnout, aby mohl dál jít za svým snem. Jak před pár dny řekl v rozhovoru pro Nastartu.cz, rád by se dostal na olympijské hry a v budoucnu hrál PGA.