Přestupový trh se propadá. Může za to koronavirus

Kai Havertz | Foto: sbonsi / Shutterstock.com

Koronavirus brzdí přestupový trh. Vyplývá to z odborné zprávy Global Market Report, kterou zveřejnila v pondělí Mezinárodní federace fotbalových asociací FIFA. Jde o největší pokles transferů a finančních transakcí za přestupy v posledních deseti letech.

V roce 2020 bylo v profesionálním mužském fotbale zaznamenáno 17 077 mezinárodních transferů. To znamená pokles o 5,4 % oproti předchozí sezoně.

Nový rekord sledovanosti Premier League prohrál jen s Hrou o trůny

Jen Hra o trůny měla ve Velké Británii vyšší sledovanost. Podle televizní společnosti Sky sledovalo nedělní bezbrankovou remízu mezi Liverpoolem ...

Klesající trend je jednoznačně způsobený dopadem celosvětové pandemie covidu-19,“ stojí doslova v analýze Global Market Report.

Alarmující je to hlavně vzhledem k trendu, kdy ještě v lednu 2020 proběhlo oproti lednu 2019 o 9,2 % více přestupů. Ještě výraznější je pokles finančních objemů za přestupující fotbalisty. Celkem šlo vloni o 5,63 miliardy dolarů (přibližně 121,5 miliardy korun), to znamená o 23,4 % méně než v roce 2019.

Ze zprávy dále vyplývá, že deset nejdražších přestupů roku, kterým kraluje odchod Kaie Havertze z Bayeru Leverkusen do Chelsea, znamenalo celých 15 % ročního objemu. A také to, že nejaktivnějším trhem byl opět ten anglický.

Organické kapučíno z Dagestánu. Nurmagomedov baví na Instagramu

Čerstvá káva s čerstvým mlékem. Neporažený šampion UFC Khabib Nurmagomedov baví na Instagramu, když svým fanouškům předvedl v přímém přenosu, jak ...

Oblečení pro Lukašenka? Už ne, rozhodla se česká firma

Bělorusko je bez hokejového šampionátu a běloruský prezident Alexandr Lukašenko bez svého sportovního oblečení. Česká společnost ATEX Sportswear ...