Sváteční snídaně fotbalistů: cereálie i proteinový shake

Ilustrační foto | Foto: Shutterstock.com

Někteří jsou milionáři, někteří dokonce miliardáři. Ale vánoční menu by jim záviděl málokdo. Právě životospráva během svátků odděluje skutečné profesionální sportovce od těch ostatních.

Sociální sítě se teď přímo hemží obrázky stylizovaných talířů. Všechno krásně ladí a nad jídly by možná zálibně přimhouřil oko i Zdeněk Pohlreich. Ale jak to mají třeba fotbalisté? Vždyť vánoční svátky jsou jenom krátkou epizodou v nabitém herním programu. Mohou si dovolit zhřešit?

Lionel Messi posnídá kávu s croissantem, Neymar se vyfotí s miskou plnou cereálií a John Terry s avokádovým toastem. Sváteční snídaně top fotbalistů je spíš tortura než vychutnávání si volného dne a zklidnění v celoročním hektickém kolotoči.

Ona by se ostatně každá dietní chyba vymstila. Vždyť třeba v anglické Premier League je už zítra na programu Boxing Day a s ním spojené tradiční zápasy, jenže to znamená, že hostující týmy obvykle cestují do dějiště utkání už dnes.

Co to znamená? Žádný alkohol, žádné chipsy, žádné sladkosti… Vždyť třeba takový Theo Walcott z Arsenalu ukazuje, že sváteční snídaně v jeho podání znamená proteinový shake.

Sport o Vánocích? 7 tipů na skvělé filmy

Sváteční program? Přece mísa cukroví před televizí a sledování nějakého sportovního filmu. Budeme se dojímat a utírat slzy, budeme zuřivě zatínat ...

Vánoční kalorie. Zbavíte se jich jen dvěma maratony

Na stole je mísa s cukrovím. Vy už jste po štědrovečerní večeři plní, letos jste si totiž dali dvojitou porci salátu. Hryže vás svědomí. Už bych ...