VIDEO: Fotbalista Leistner si vyřizoval na tribuně účty s fanouškem

Toni Leistner | Foto: wikipedia.org

Měl to pro něj být sladký návrat domů. Na stadion, kde Toni Leistner jako dvacetiletý zelenáč odkopal své první ligové minuty. Teď je německý stoper o deset let starší a hraje za druholigový Hamburg, kam odešel jako volný hráč z anglického Queens Park Rangers. Hned jeho druhý zápas v novém dresu se hrál v jeho rodných Drážďanech v rámci prvního kola DFB Pokal. Jenže comeback nevyšel podle představ. Hamburk s domácím Dynamem prohrál 4:1, v mohutném obránci bouchly saze a vystartoval proti jednomu fanouškovi přímo na tribuně.  

Když po zápase rodák z Drážďan odpovídal novinářům, už se mu v hlavě střádaly emoce z prohry, navíc na hřišti, kde fotbalově vyrostl. Ještě ke všemu bylo místo rozhovoru poblíž kotle domácích. Toho využil jeden z fanoušků Drážďan a šel si do bývalého hráče slovně rýpnout. Asi nečekal, že by po něm profesionální hráč nakonec mohl vystartovat. To se ale spletl. 

Toni na nic nečekal, odešel z rozhovoru a šel si to s drzounem z tribuny vyřídit jako chlap s chlapem. Přitom úplně zapomněl na jakákoliv protikoronavirová opatření, které organizátoři nastavili, aby mohla být možná účast diváků.  

Když menší rvačka skončila, vrátil se Leistner k rozhovoru. Za pár vteřin ho dokončil a za pískotu z ochozů opouštěl trávník. Následně se bránil na sociálních sítích. 

„Po zápase jsem v mém rodném městě čelil masivním urážkám z tribuny. Obvykle se přes to dokážu přenést. Ale tohle bylo extrémní a za hranou. Byly to urážky proti mé rodině, mojí manželce a mé dceři,“ odhalil podrobnosti hráč, který při první vlně pandemie daroval jednu svoji výplatu svému prvnímu klubu SC Borea Drážďany. 

„V ten moment ve mně bouchly saze. Zvlášť když to pro mě byl extrémně emotivní zápas. Něco takového by se mi nemělo stát. Jsem táta od rodiny a chci být vnímán jako vzor. Omlouvám se za své chování a můžu slíbit, že se mi něco podobného už nikdy nestane… i když mě budou urážet,“ zpytoval svědomí hráč Hamburku. 

Martin Hašek: Kdybych ze Sparty neodešel, riskoval bych konec kariéry

Spor pražské Sparty s jejím bývalým hráčem Martinem Haškem budí ve fotbalovém prostředí velké emoce. Není totiž zvykem, aby fotbalista odmítl ...

Leistnera podpořilo i samotné Dynamo Drážďany, jehož fanoušci dávali holohlavému stoperovi co proto. 

„Právě ve chvíli úspěchu by měl člověk projevit pokoru a vděk. Všichni milujeme fotbal, protože přináší emoce. A ano, lidé dělají chyby. Toni Leistner je kluk z Drážďan, který má srdce na tom správném místě. Jen tak dál, Toni!“ napsalo na Twitteru Dynamo Drážďany, za které Leistner odehrál čtyři sezóny. 

Na stadionu Rudolfa Harbiga mohlo sledovat zápas přes deset tisíc fandů, což byl v Německu zatím největší počet po uzavření stadionů kvůli koronavirové pandemii. Bohužel, někteří fandové si možné přítomnosti na tribunách zcela neváží a místo fandění se raději naváží do hráčů soupeře. 

Komentáře