Z Toronta se stane hlavní město e-sportu

Ilustrační foto | Foto: Roman Kosolapov / Shutterstock.com

Kapacitu sedm tisíc diváků bude mít nová aréna v Torontu určená pro e-sport. Za návrhem zábavního centra, které se má stát Mekkou příznivců e-sportu, stojí společnost, jež se podílela jak na vizuální podobě stadionu Tottenhamu, tak londýnských olympijských her.

Mr. Hattrick. David Pastrňák má už jen čtyři vyzyvatele

David Pastrňák září jako kometa. Třemi góly pomohl včera sestřelit Philadelphii a od té chvíle platí, že jen čtyři aktivní hokejisté NHL ...

Rozpočet ve výši deset a půl miliardy korun, kapacita 7000 míst a dokončení v roce 2025. Tak vypadají základní údaje plánované arény, která vznikne na výstavišti v Torontu. Ta by se měla stát centrem světového e-sportu, očekává se, že ročně bude hostit více než 200 akcí.

Výstavbu financuje společnost OverActive Media sponzorující hned tři týmy e-sportu a o designovou stránku projektu se stará společnost Populous, ta je autorem víceúčelového stadionu v arizonském Glendale, fotbalového stadionu Tottenhamu a podílela se i na olympijských hrách v Londýně.

Podoba e-sportové arény v Torontu. Vizualizace: OverActive Media

Budujeme budoucnost. Naše aréna se stane domovem nové generace fanoušků, kteří budou o zábavě a sportu uvažovat úplně jinak. Půjde o nejlepší možné místo, kde se právě sport a zábava propojí v jedno,“ tvrdí generální ředitel OverActive Media Chris Overholt.

Ambicí je vytvořit místo, které na první pohled nepřipomíná ani sportovní stadion, ani divadlo nebo operu. Podle architektů půjde o stavbu, která představuje zcela novou koncepci. „Už teď vedeme jednání o hostitelství těch největších akcí v rámci e-sportu. Z naší arény se stane ikonická záležitost,“ přidává Chris Overholt.