Antuka patří mně! Nadal ve finále French Open smetl Djokoviče 

Rafael Nadal | Foto: Profimedia.cz

Čekalo se, že to bude vyrovnaný souboj, jak se sluší a patří světové jedničce a dvojce. Jenže ne. Šokující debakl musel strávit Novak Djokovič, kterého smetl 3:0 na sety Rafael Nadal. Pro Španěla to byla jubilejní stá výhra na French Open a celkově třináctý triumf na pařížském turnaji. A hlavně taky vítězství, kterým se dotáhl na Švýcara Federera v počtu získaných grandslamů, tedy na kulatou dvacítku. Srb je sice stále tenisové číslo jedna, ale Rafa ukázal, že antuka je jeho nedobytný hrad. 

Bylo to finále, které by si zasloužilo natřískané ochozy, jenže neviditelný nepřítel jménem koronavir tuhle možnost v Paříží také nepovolil. Souboj jedničky a dvojky žebříčku ATP sledovaly desítky diváků. A miliony u televizních obrazovek. Všichni byli svědky nečekané dominance čtyřiatřicetiletého Španěla v úvodu klání. Ten sebral Djokovičovi všechny tři podání, svoje dokázal proměnit, což znamenalo jediné – 6:0, kanár, šok! 

V dalším setu sice už Rafa zaváhal, ale stejně dokázal chyby svého soka využívat s přehledem. Druhá sada skončila 6:2 a fanoušci začali kroutit hlavou: Opravdu má světová jednička takovou krizi? 

Třetí set byl vyrovnaný, i Rafa poprvé ztratil svůj servis. Za stavu 5:5 ale získal podání srbského soupeře a finále dvouhry rozhodnul v rozhodujícím setu. Zahrál čistou hru a definitivní tečku udělal klasickým esem. 

Djokovič přijel do Paříže s famózní formou. V omezené sezóně se mu nepovedlo jen US Open, kde skončil po nešťastném incidentu, kdy trefil míčkem čárovou rozhodčí. To se mu povedlo i na francouzském grandslamu, ale to byl jeho odpal, který si našel tvář jednoho ze sudích, součástí hry. 

Další trefa rozhodčího, striptýz i nedodržení nařízení. Bude ještě Djokovič bavit i tenisem?

Světová tenisová jednička Novak Djokovič na sebe poslední měsíce upozorňuje svým možným, rozhodně však ne jako fenomenální sportovec. Po pořádání ...

„Dneska jsi ukázal, proč jsi král antuky. Pocítil jsem to na vlastní kůži. Nejsem moc spokojený s tím, jak jsem hrál, ale přehrál mě lepší hráč,“ chválila světová jednička svého přemožitele. 

Turnaj byl kvůli pandemii přesunutý z jara na podzim. Podzimní počasí rodákovi z Manacoru sedlo stejně jako to jarní: „Gratuluji Novakovi ke skvělému turnaji, promiň za dnešek. Dneska to šlo na mou stranu, to je součást tenisu. Jednou to jde na jednu stranu, jindy na druhou,“ připomněl Nadal loňskou prohru na Australian Open, kdy ho podobným způsobem deklasoval právě Djokovič. 

Nové míčky mohou Nadalovi znemožnit obhájit titul na Roland Garros. Španěl protestuje

Když se světová jednička a dvojka spřáhnou, většinou to stojí za to. A to i v případě tenisových hvězd Djokoviče a Nadala. Španěl začal ...

Španěl si před začátkem turnaje stěžoval na to, že nové míčky na Rolland Garros jsou těžké a mohly by někomu ublížit. Zdá se, že se s nimi naučil operovat obstojně, až mu to vyneslo Pohár mušketýrů, se kterým se po zápase zaslouženě mazlil. Poprvé s rouškou na ústech, po třinácté celkově.