Australský mistr světa a olympionik pašoval na lodi 650 kilogramů kokainu. Hrozí mu doživotí

Nathan Baggaley na olympiádě v Aténách. | Foto: Profimedia

Nathan Baggaley býval sportovní hvězdou. Rychlostní kanoista, trojnásobný mistr světa a dvojnásobný stříbrný medailista z olympijských her v Aténách 2004. Jenže sport, voda a kánoe nebyly jedinou jeho zálibou. Výrazně ho to táhlo také k drogám. A ty se mu zřejmě stanou osudnými.

Dnes pětačtyřicetiletý Nathan Baggaley byl už v minulosti kvůli drogám několikrát zatčen. Dva roky dokonce strávil ve vězení, když byl v roce 2009 odsouzen k devítiletému odnětí svobody za prodej a výrobu drog (byl chycen s 800 tabletami extáze). Nakonec si ale odseděl „pouze“ dva roky. V roce 2018 to ovšem výrazně přehnal, když se spolu se svým bratrem a dalšími lidmi pokusil do Austrálie propašovat 650 kilogramů kokainu v hodnotě asi 3,4 miliardy korun!

NBA potrestala Kevina Duranta za homofobní urážky

O padesát tisíc dolarů je chudší dvojnásobný šampion NBA Kevin Durant. Vedení zámořské soutěže jej potrestalo za jeho opakované urážky na adresu ...

Nathanův mladší bratr Dru Baggaley byl společně s dalším mužem v roce 2018 zatčen na lodi plné drog. Podnikli 11 hodin trvající cestu a 360 kilometrů severně od pobřeží Nového Jižního Walesu se setkali s jinou lodí, ze které 650 kilogramů drog naložili na svoje plavidlo. V tu dobu už je ale sledovalo námořnictvo i letectvo, předávka byla natočena a Dru se svým komplicem o dvě hodiny později na moři zatčeni. Během pronásledování policií stačily desítky balíčků s drogami hodit přes palubu do oceánu, vše ale zachytila policejní kamera.

A jak se do celého případu zapletl slavný olympijský medailista a mistr světa Nathan Baggaley?

Měl to být on, kdo loď pro přepravu drog do Austrálie koupil. Proto byl také zatčen a obviněn. Všechny zúčastněné nyní čeká soud. Rozhodně se ale nedá říct, že by v této chvíli táhli za jeden provaz. Naopak. Dru Baggaley tvrdí, že si myslel, že pašuje tabák, ne kokain. Navíc ho měl jeho spolupachatel Draper, se kterým byl na lodi zadržen, údajně unést, vyhrožovat jeho rodině a přimět ho tak k této akci. To Draper popírá.

Nathan Baggaley zase tvrdí, že na loď dostal peníze právě od svého mladšího bratra, který mu řekl, že ji má koupit za účelem sledování velryb.

Zvrat v případu nastal letos, kdy se Draper přiznal k pašování kokainu a začal svědčit proti bratrům Baggaleyovým. Těm nyní hrozí velmi vysoký trest. Vzhledem ke svojí problematické minulosti a rozsahu celého případu mohou v nejhorším případě dostat dokonce doživotí.

Neymar dostal červenou a snažil se rozpoutat rvačku

Červené karty na hřišti a pokus o pěstní souboj v tunelu vedoucím do kabin. Porážka Paris Saint-Germain s Lille měla nepříjemnou dohru v podobě ...

Divoké Flandry. Rozhodčí diskvalifikovali strkající se závodníky

Do cíle jarní klasiky Kolem Flander chybělo ještě 240 kilometrů, když jury ze závodu odvolala Rusa Jevgenije Fedorova z Astany a Ottu Vergaerdeho ...