Baseballisté Frýdku-Místku po výhrách živí sen o extralize

Šimon Urban | Foto: Pavel Chorobik

Frýdeckomístečtí baseballisté se o víkendu v rámci bojů o postup do nejvyšší české soutěže poprvé představili před svými fanoušky. A představení to bylo velmi úspěšné.

Do Frýdku-Místku přijel tým z Hluboké nad Vltavou, což slibovalo kvalitní baseball a vyrovnanou bitvu. Jenže domácí baseballisté byli proti. Do obou duelů dvojzápasu vstoupili velmi dobře a vybudovali si náskok hned v úvodu. Navíc se opět mohli spolehnout na výkony svých mladých nadhazovačů. Jak Matyáš Kozel, tak také Šimon Urban se letos rozházeli k vynikajícím výkonům a pokud se postaví do utkání, tak pálkařům soupeřů příliš šanci nedávají. To potvrdili i o víkendu a nakonec dovedli Klasik k dvěma výhrám.

Matyáš Kozel (foto: Pavel Chorobik)

Vyzvednul bych hlavně výkon všech našich nadhazovačů,“ řekl po sérii s Hlubokou David Koláček. „Házeli jeden dobrý nadhoz za druhým. Obrana i pálka byli vynikající. Oba zápasy jsme drželi pod kontrolou a k žádným dramatickým zvratům nedošlo. Dvě výhry nás určitě nakoply do bojů proti extraligovým týmům v další části nadstavby.“

Barážové boje se nyní přehoupnou do druhé poloviny, ve které odehrají prvoligové týmy tři série s extraligovými celky. Frýdek-Místek do nich vstupuje s bilancí čtyř výher a dvou proher, kdy mu patří dělené druhé místo v tabulce baráže. Nadcházející víkend na něj ale čeká dvojzápas s prvním celkem z Třebíče. Po sobotním utkání na Vysočině se druhý zápas odehraje v neděli od 14:00 ve Frýdku-Místku.

Komentáře