Baseballová Třebíč má na úvod nadstavby dvě vysoké výhry

Lukáš Hlouch odházel v utkání s Olympií Blansko takzvanou Complete Game a ve spolupráci s třebíčskou obranou nepovolil soupeři jediný doběh. | Foto: Robert Vávra

Úspěšný vstup do nadstavbové části Extraligy mají za sebou baseballisté Třebíče. Na úvod prolínací soutěže, ve které startují čtyři extraligové týmy a čtyři nejlepší účastníci První ligy, porazili účastníka nejvyšší soutěže Olympii Blansko vysoko 10:4 a 15:0. Navázali tak na dobré výkony ze závěru základní části Extraligy.

Utkání v Blansku rozhodli hráči Třebíče už během dvou prvních směn, kdy si vytvořili devítibodový náskok a prakticky vymazali startujícího nadhazovače Jakuba Kostku. Skvělý výkon předvedl mladý nadhazovač Třebíče Lukáš Pacal, který zaznamenal sedm strikeoutů a ve spolupráci s obranou Nuclears dovolil soupeři jediný doběh. Další body přidalo Blansko až v poslední směně proti střídajícímu nadhazovači Lukáši Smejkalovi. Na víc než lehkou korekci skóre na konečných 10:4 to ale nestačilo.

Milan Prokop zaznamenal v domácím utkání s Olympií Blansko stoprocentní úspěšnost na pálce, kterou proměnil ve čtyři stažené body a dva vlastní doběhy. (foto: Robert Vávra)

Před domácím publikem Na Hvězdě se hráči Třebíče drželi podobného scénáře. Během úvodní směny zaznamenali dvanáct nástupů na pálce, které proměnili v devět úspěšných odpalů a devět doběhů. Do druhého inningu prostřídal trenér Olympie téměř všechny posty a na nadhoz poslal Jaroslava Němce. Na dvě směny se Blansku podařilo bodový nárůst zastavit, ale hráči Třebíče s tlakem v útoku rozhodně neskončili. V úvodu páté směny vystřídal Němce na kopci za stavu 11:0 Aleš Blažek a dvěma strikeouty přibrzdil snahu Nuclears jen na jednom doběhu. Během šesté směny se ale začal potýkat s kontrolou nadhozů a po navýšení skóre domácími hráči na 15:0 byl zápas rozdílem předčasně ukončen. Nadhazovač Třebíče Lukáš Hlouch si připsal Complete Game a ve spolupráci s obranou domácích neumožnil soupeři jediný doběh.

Nadhazovač Lukáš Hlouch (vlevo) a pálkař Milan Prokop se stali ústředními postavami domácího utkání s Olympií Blansko, ve kterém Třebíč zvítězila vysoko 15:0. (foto: Robert Vávra)

Na pálce se v sérii dařilo téměř celému týmu. Absolutně nejúspěšnějším pálkařem ale byl Milan Prokop, který v Blansku vytěžil ze tří hitů čtyři stažené body a jeden vlastní doběh. V Třebíči pak zaznamenal dokonce stoprocentní úspěšnost a přidal další čtyři stažené body a dva vlastní doběhy.

V dalším kole čeká baseballisty Třebíče Technika Brno, která do poslední chvíle základní části bojovala o účast v TOP 6. Brněnští hráči na úvod nadstavby překvapivě dvakrát podlehli nováčkovi Extraligy, týmu SaBaT Praha, 4:7 a 4:6. Proti Třebíči si Technika určitě bude chtít napravit reputaci. Nuclears ale mají aktuálně velmi dobrou formu a rozhodně chtějí přidat další výhry. Diváci se tak mají na co těšit. Utkání Třebíč Nuclears s Technikou Brno začíná na třebíčské Hvězdě v pátek 31. července 2020 v 17:30 hodin.