Biatlon: Davidová si medaili odstřelila na poslední střelbě, zlato bere Simonová

Markéta Davidová | Foto: Biatlon.cz / Petr Slavík

Světový pohár v biatlonu dnes pokračoval v Oberhofu, kde dvoutýdenní program uzavřel ženský závod s hromadným startem. Do něj jako jediná česká reprezentantka zasáhla Markéta Davidová. Až do poslední střelby byla jednoznačně ve hře o medaili. Nakonec ale po dvou chybách na závěrečné stojce obsadila desáté místo. 

První střelba v leže byla Češka jak přesná, tak rychlá. Davidová sestřelila všech pět terčů za necelých 28 sekund a odjela ze střelnice jako pátá. Před druhou střeleckou položkou vleže se dokonce dostala na čelo dvanáctihlavého vláčku, který jel v popředí závodu. Na střelnici proto zalehla na stavu číslo jedna.

A znovu střílela Markéta Davidová bez chyby, jakkoliv byla její druhá střelba vleže o čtyři sekundy pomalejší než ta první. Ze střelnice ale odjížděla čtvrtá se ztrátou něco málo přes čtyři sekundy. Tuto mezeru ale do prvního mezičasu třetího kola smazala a opět se probojovala na čelo vedoucí skupinky, která tentokrát čítala už jen pět závodnic.

Třetí střelba totálně zamíchala pořadím a napsala novou zápletku pro další část závodu. Na stavu číslo jedna střílela opět Markéta Davidová, tentokrát vestoje. Druhý terč bohužel minula, zdaleka ale nebyla jediná, kdo musel jet na trestné kolo. Jedinou bezchybnou střelkyní z těch biatlonistek, které v tu chvíli byly v popředí, se stala Italka Dorothea Wiererová. Ta díky tomu získala poměrně velký náskok v čele. Česká závodnice vyjela ze střelnice na třetím místě se ztrátou 33,3 sekundy na italskou šampionku.

Během čtvrtého kola dostihla Markéta Davidová společně s Rakušankou Hauserovou a Ruskou Mironovovou do té doby druhou Švédku Hannu Öbergovou. A byla to znovu Češka, která se v této skupině ujala vedení a na střelnici přijela v jejím čele, tedy celkově průběžně druhá.

Poslední střelecká položka ale bohužel opět přinesla zklamání pro českou biatlonovou hvězdu. Dvě chyby ji poslaly na dvě trestná kola a Davidová si tak odstřelila do té doby nadějný boj o medaile. Ze střelnice odjela jako třináctá.

Také Dorothea Wiererová nezvládla závěrečnou střelbu, také udělala dvě chyby a místo toho, aby si v posledním okruhu dojela pro zlato, kroužila dvakrát na trestném kole. Do čela závodu se tak dostala Němka Franziska Preussová a Francouzka Julia Simonová. Ty si to také nakonec rozdaly o první místo, které pro sebe v závěru urvala Simonová. Třetí místo v dalším lítém souboji vybojovala Hanna Öbergová. Markéta Davidová se na trati dokázala ještě kousnout a nakonec vybojovala desátou příčku.

Voráčkova upřímnost? Urážky novináře i fanouška na Twitteru

Dva zápasy, dvě asistence, jeden sprostě pozurážený novinář. To je jen část bilance Jakuba Voráčka na startu nového ročníku NHL. Asi největší ...