Biatlonisté se nevešli do desítky, smíšená štafeta skončila jedenáctá

Markéta Davidová | Foto: Petr Slavík / Český biatlon

Čeští biatlonisté nenavázali na bronz, kterým odstartovali minulé mistrovství světa v Anterselvě. V úvodní smíšené štafetě v Pokljuce skončilo kvarteto Moravec, Krčmář, Davidová a Charvátová na jedenácté příčce.

Rekordy sledovanosti v Česku drží hokejové přenosy

Zahájení olympijských her v Turíně bylo v mnoha ohledech zajímavé. Pro Italy tím, že zde naposledy vystoupil světoznámý tenorista Luciano ...

Souček podpořil rozhodčího, který mu dal červenou kartu

Pro Tomáše Součka má příběh s červenou kartou šťastný konec. Opačný průběh má ale událost ze sobotního utkání Premier League pro fotbalového ...

Před rokem v Anterselvě si celá česká smíšená štafeta vystačila se dvěma náhradními náboji. Ty teď potřeboval Ondřej Moravec už na prvním úseku. Český reprezentant nestačil na nejlepší ani běžecky a předával jako osmnáctý s minutovou ztrátou. V rychlosti střelby pak byl na svém úseku až devatenáctý.

Výsledky smíšené štafety

Tu ještě zdvojnásobil Michal Krčmář, který absolvoval první závod mezi elitou od 20. prosince. Úvodní ležku odstřílel čistě, na stojce ale udělal tři chyby. „Všechny byly hodně dolů,“ hlásil trenér Ondřej Rybář. Při dobíjení už to byly centry.

Markéta Davidová přebírala štafetu na 16. místě a přivezla ji na předávku na 9. pozici. Posunula se už po ležce, kterou zvládla s jedním dobitím, a ještě víc po čisté stojce. Davidová byla na svém úseku čtvrtá nejlepší a pátá nejrychlejší. Za Herrmanovou však v běhu zaostala o pouhých šest sekund.

Finišmanka Lucie Charvátová odstartovala do své první smíšené štafety ve Světovém poháru výborně. Na čistou ležku však nedokázala navázat při střelbě vestoje. Zamířila na dvě trestná kola a místo boje o osmé místo z toho byla až příčka jedenáctá.

Česká smíšená štafeta se tak poprvé od roku 2011 nevešla do desítky. Potřetí v řadě triumfovali ve smíšené štafetě na MS Norové. Druhé Rakousko se v této disciplíně prosadilo na stupně vítězů poprvé, třetí dojeli Švédové.

Zdroj: Český biatlon