Biatlonistky zabojovaly. Z posledního místa vystoupaly na desáté

Česká ženská štafeta v Anterselvě. | Foto: Petr Slavík / Český biatlon

Na začátku pád Evy Puskarčíkové a poslední místo, na konci desátá příčka. České biatlonistky se rozloučily se Světovým pohárem v Anterselvě sympatickým výkonem.

Ronaldo boduje. Před miliony dal přednost lidským právům

Více než 155 milionů korun ročně odmítl Cristiano Ronaldo, když shodil ze stolu nabídku stát se jednou z tváří kampaně na podporu turismu v ...

Biatlonistky dnes v Anterselvě přivítalo sluníčko a takřka bezvětří. Idylka české štafetě ale skončila hned po startu, když Eva Puskarčíková upadla a klesla na poslední místo. Puskarčíková musela v prvním kole dotahovat ztrátu, což se možná projevilo na třech chybách vleže. Ty česká biatlonistka dokázala napravit díky náhradním nábojům a vestoje už nechybovala.

Výsledky štafety žen

Puskarčíková předávala Jessice Jislové ze 17. příčky, minutu a 27 sekund za vedoucí Itálií. Jislová poté potvrdila, že jí štafety v této sezoně jdou. Po čisté ležce byla 15., po jednom dobíjení vestoje už 13. a na předávce dokonce 11. Jislová snížila ztrátu na první místo o sedm sekund, na svém úseku byla sedmá nejlepší. O další katapult vpřed se postarala Markéta Davidová. Na střelnici si vystačila se třemi náhradními náboji a na trati byla třetí nejrychlejší, osm sekund za Eckhoffovou. Třetí nejlepší byla Davidová i celkově na svém úseku a na předávku dojela už jako sedmá.

Finišmanka Lucie Charvátová se v prvním okruhu skvěle držela šesté Norky Olsbuové Røiselandové a s jedním dobitím zvládla dobře i ležku. Na stojce minula Charvátová dva terče. Musela tedy dobíjet. „Trefa… A trefa! Super!“ zajásal ve vysílačce trenér Jiří Holubec.

Do závěrečného kola vjížděla Charvátová jako desátá, ale záhy se připojila ke skupince o sedmé místo. V závěrečném finiši měla bohužel z kvarteta biatlonistek nejméně sil a projela cílovou čárou jako desátá. Za svůj výkon si ale Charvátová vysloužila od trenérů pochvalu. Byla druhá nejrychlejší na trati a šestá celkově na úseku. Další pochvala mířila k servismanům za výborně připravené lyže.

Zdroj: Český biatlon

Domlácený Conor McGregor. Poprvé v kariéře dostal KO

Ten možná nejméně pravděpodobný scénář se stal skutečností. Conor McGregor byl vůbec poprvé během své kariéry knockoutován a v hlavním zápase ...

Smrt spolulezce a dlouhé čekání. Atletka se pokouší zdolat K2

V roce 2016 získala stříbro na halovém mistrovství světa ve štafetě na 400 metrů. Teď se pokouší o náročný zimní výstup na druhou nejvyšší horu ...