Česká atletika truchlí: Talentovaný Hodboď si vzal život. Bylo mu teprve devatenáct

Ondřej Hodboď | Foto: FB SKP Nymburk

Smutná zpráva o smrti mladého atleta šokovala nejen sportovní veřejnost. Devatenáctiletý Ondřej Hodboď totiž patřil mezi nejvýraznější talenty mezi našimi běžci a nic nenasvědčovalo tomu, že by měl nějaké psychické problémy.

Když před týdnem překonal svůj osobní rekord na dva kilometry překážek, čekalo se, jak se bude šikovný atlet prezentovat v dalších závodech. Místo nich ovšem přišla zdrcující zpráva.

S nezměrným zármutkem a bolestí v našich srdcích oznamujeme, že ve čtvrtek 24. září 2020 tragicky ukončil svůj život vynikající běžec a skvělý kamarád Ondra Hodboď. Ondro, zůstává tu po tobě obrovské prázdno… Poslední rozloučení proběhne v pátek 2. října v 11:30 v nymburském krematoriu,“ stojí na facebookovém profilu Hodboďova mateřského klubu SKP Nymburk.

S nezměrným zármutkem a bolestí v našich srdcích oznamujeme, že ve čtvrtek 24. září 2020 tragicky ukončil svůj život…

Posted by SKP Nymburk – oddíl atletiky on Friday, September 25, 2020

Jak upozorňuje Sport.cz, Hodboď byl velkým příslibem české atletiky. „Byl čtvrtý na mistrovství Evropy dorostenců, od roku 2016 vyhrál pokaždé domácí šampionát své kategorie v běhu na 3000 metrů překážek,“ uvádí server. Na 1500 metrů nenašel soupeře na dorosteneckém i juniorském mistrovství republiky. S Hodboďovým jménem se velmi často spojovala možná účast na olympiádě. K té už ovšem bohužel nedojde.