České biatlonistky si dnes chtějí spravit náladu i bilanci na světovém šampionátu

Markéta Davidová | Foto: Biatlon.cz / Petr Slavík

České biatlonistky budou dnes chtít napravit nepovedené výkony na Mistrovství světa v Pokljuce. Před rokem v Anterselvě se jim vytrvalostní závod povedl.

Nejlepším výsledkem českých biatlonistek na Pokljuce je zatím 32. místo Markéty Davidové ve stíhacím závodě, což je samozřejmě daleko za očekáváním.

Šancí na reparát je vytrvalostní závod. „Musí se nulovat. Makula má určitě na umístění v elitní desítce, jen se trochu trefit. Holky se musí vyhnout zbytečným kopancům, které ani nejsou zapříčiněné větrem. Jdeme napravit to, co se zatím nepovedlo,“ hlásí před startem trenér Jiří Holubec.

Spolu s Egilem Gjellandem se tentokrát rozhodli nasadit Davidovou do druhé startovní skupiny. „Koukali jsme na předpověď a v té době by mělo být nejmenší teplo a nejmenší vítr. I to byl důvod, aby šla do druhé skupiny. Také jsme nechtěli, aby měla zase jedničku,“ vysvětluje Holubec.

Los si s Davidovou opět trochu pohrál. Pojede s číslem 39, přičemž její velká kamarádka Eva Puskarčíková vystartuje hned za ní s číslem 40.

Že by to byla pro české reprezentantky výhoda? Třeba při rozcvičení a předstartovních procedurách? „Tam už jsme každá ve své bublině. Možná se budeme navzájem trochu rozptylovat, což by nám mohlo pomoct. Ale je to sranda. Už se nám několikrát stalo, že jsme jely za sebou. Těšíme se. A jsem ráda, že zase nejedu s jedničkou,“ říká Davidová.

Ve vytrvalostním závodě bude obhajovat osmé místo, český úspěch loni v Anterselvě ještě umocnila desátá Puskarčíková.

Dva roky zpátky dokonce Davidová ve vytrvalostním závodě na Pokljuce získala svou první medaili ve Světovém poháru. „Celkově je můj vztah ke čtyřpoložkovým závodům lepší. Na vytrvalostní závod se těším, uvidíme, jak se mi povede.“

Pro českou biatlonistku by mohlo být výhodou, že se soupeřky budou při hrozbě trestné minuty víc soustředit na každou trefu a i ony stráví na střeleckém stavu trochu delší čas. „To se soustředím pokaždé, ale ne vždy to vyjde. Ale samozřejmě je pro mě výhodou, že se střílí pomaleji,“ dodává Davidová.

Česká čísla: 13 Lucie Charvátová, 39 Markéta Davidová, 40 Eva Puskarčíková, 87 Jessica Jislová

Začátek: 12:05

Zdroj: Biatlon.cz