Český golfista sahá na Mallorce po historickém úspěchu

Ondřej Lieser | Foto: Archiv Ondřeje Liesera

Ondřej Lieser zažívá ve svých 29 letech neuvěřitelnou sezonu, kterou dnes může korunovat historickým úspěchem. Plnou kartu na European Tour letos získá jen pět nejlepších golfistů z Challenge Tour, a právě Lieser k ní má neuvěřitelně blízko. Před závěrečným podnikem na Mallorce patřilo Čechovi šesté místo. Po sobotním třetím kole už ale figuruje na pátém místě průběžného žebříčku. Rozhodne dnešní den.  

Pozice Ondřeje Liesera je ale před nedělním čtvrtým kolem velmi slušná. A to především díky sobotnímu výkonu, kdy se z 16. pozice vyšvihl až na dělenou třetí příčku! Zahrál -5 pod par a jeho celkové skóre je -8.

Na čele se po třetím dnu sice udržel Němec Alexander Knappe, jeho pozice se ale hodně otřásla v základech. Knappe totiž nenavázal na páteční super výkon -8 pod par a v sobotu naopak zapsal +1. Na druhého Dána Møllera má před nedělním čtvrtým kolem pouze jednu ránu, na třetí místo dvě rány. A právě na děleném třetím místě se nachází Ondřej Lieser společně se Švédy Blomstrandem a Peterssonem.

Jak se dnes může Lieser stát prvním Čechem s plnou kartou na European Tour? Vše by samozřejmě řešil titul. A ten rozhodně není nereálný, Vždyť Ondřej Lieser psal historii už před dvěma týdny, když jako první český golfista zvítězil na turnaji Challenger Tour, konkrétně na Andalucía Challenge ve Španělsku.

Ale i bez zisku titulu může Ondřej Lieser slavit. A to pokud se výrazněji nepropadne, a zároveň za sebou nechá nejbližší konkurenty v žebříčku. Jde zejména o Angličana Matta Forda, švédského kolegu na děleném třetím místě Christofera Blomstranda a Kristiana Krogha Johannessena, který je nyní šestý se skóre -7.

Zatím tedy není nic jistého, ale rozehráno to má Ondřej Lieser před nedělním čtvrtým kolem výborně.