Khabib se vrací do klece: Je mou povinností naplnit plány mého otce

Khabib Nurmagomedov | Foto: ČTK/ABACA/PX Images/ABACA

Dobrá zpráva pro fanoušky UFC. Khabib Nurmagomedov se definitivně hodlá vrátit do klece a ještě dvakrát předvést své umění. Po smrti otce dagestánského Orla to sice vypadalo, že už se neporažený šampion nevrátí, ale jak nyní sám přiznal, dělá to právě kvůli zesnulému tátovi.

„Měl hodně plánů a já považuji za svou povinnost je naplnit,“ sdělil Khabib s tím, že jako první bude zápas s Justinem Gaethjem. Ten se nakonec uskuteční 24. října a jeho vítěz se stane absolutním šampionem lehké váhy.

Spekulovalo se sice i o tom, že pokud by se Khabib na zápas nebyl schopen připravit, vystřídal by ho Conor McGregor. Tento souboj měl ovšem dva problémy. Irský bojovník je toho času v „důchodu“ a navíc Gaethje odmítl s ním zápasit.

Nedůstojná hra Conora McGregora

Když elitní irský zápasník MMA poprvé oznamoval konec své veleúspěšné kariéry, šokoval tím doslova celý svět. Nikdo si totiž UFC bez ...

Kontroverzní fighter, který již potřetí ukončil kariéru v UFC, tak bude muset počkat, zda druhým Khabibovým nesplněným úkolem bude on. Odveta mezi McGregorem a   Nurmagomedovem má být jediným zápasem, který by údajně irskou hvězdu MMA přivedl zpět do kolotoče UFC.

Je však pravděpodobné, že se Conor vrátí i bez zápasu s Khabibem. Stejně tak je možné, že Orel vybojuje ještě víc bitev než pouze ty dvě, které plánoval ještě s otcem.