Las Vegas se stalo pro Tsunodu dějištěm možná nejvíc frustrujícího okamžiku letošní už tak nepovedené sezony.
Japonci, který letos prohrává v přímém srovnání s Maxem Verstappenem 0:24, se při mokré kvalifikaci podařilo za týmovým kolegou zaostat o 3,340 vteřiny. Příčinou byla chyba v nastavení tlaku pneumatik, kterou Red Bull po kvalifikaci přiznal.
„Chci odpovědi,“ dožaduje se teď Tsunoda. „Chci vědět, proč se to stalo… Byla to tak základní věc. Naprosto mimo. S tímhle nemám moc šancí být konkurenceschopný. Také si myslím, že se tomu dalo vyhnout nebo to alespoň zlepšit během samotné kvalifikace. Doslova jsme to zahodili.“
Špatná kvalifikace znamenala dvanácté místo a nula bodů. A zatímco jednička Red Bullu a obhájce titulu Max Verstappen nasbíral na průběžné třetí pozici v sezoně 366 bodů, Tsunoda je až sedmnáctý s 28 body. Právě proto se spekuluje, že toho Tsunodu v Red Bullu už moc dobrého nečeká, protože bude pro příští rok nahrazený Francouzem Isackem Hadjarem.
Tsunoda si přitom pochvaloval jak své tempo během tréninků, tak narůstající sebevědomí, kdy byl Verstappenovi vyrovnaným týmovým protivníkem. Až do okamžiku školácké chyby při nastavení pneumatik.
„Je to velká škoda. Pozitivní je, že tempo se zlepšuje. Takže to stejné musíme udělat v Kataru,“ chystá se Tsunoda na příští Velkou cenu.
Dočká se tentokrát ze strany stáje plnohodnotného servisu?
Zdroj:
https://www.formula1.com/en/results/2025/races/1274/las-vegas/race-result