Copak je to za vojáka? Medailista z mistrovství světa v MMA

Jan Gottwald | Foto: AČR

Místo nejistého oktagonu jistější kariéra profesionálního vojáka. Jan „Jay Jay“ Gottwald dokončil základní výcvik a míří ke svému novému útvaru.

Přesně 440 vojáků a 71 vojákyň dokončilo zdárně svůj základní výcvik. Mezi všemi pak vyčníval šestadvacetiletý „Jay Jay“ Gottwald, a to nejen díky svým 191 centimetrům.

„Na letošní rok jsem měl velké plány a životní formu. Doufám, že něco z ní ještě stihnu prodat,“ nechal se slyšet bronzový medailista ze světového šampionátu v MMA z roku 2014 v dubnu. V červnu pak přišel s tím, že se domluvil se svým týmem, že opustí polotěžkou váhu a přejde do váhové kategorie do 84 kilogramů, kde cítil svou šanci. Místo toho všeho skončil v maskáčích.

Nikdo teď za Manchester nedejchá, tvrdí herec Novotný

Jeho oblíbený Manchester United se horko těžko vrací do časů legendárního kouče sira Alexe Fergusona. Herec a milovník fotbalu David Novotný ...

„Jednak je to pro mně v současné době představa stabilního zaměstnání, samozřejmě spojeného s finančními jistotami a také s možností využití mého fyzického potenciálu i dalšího sebevzdělávání,“ vysvětlil svůj krok v rozhovoru pro web Vojenské akademie Vyškov, kde základní výcvik absolvoval. „Náročné pro mě bylo určitě brzké ranní vstávání, na které jsem nebyl úplně zvyklý a občas dochvilnost. Ale to si vše rychle zažijete,“ vyprávěl Jan Gottwald.

Ten se teď připravuje na to, že 4. ledna 2021 nastoupí jako profesionál do strážní čety Praporu zabezpečení právě ve Vyškově, kde žije. A pokud možno, bude kariéru v Armádě České republiky kombinovat se sportem. „Nebudu tedy zatím žádný bojovník, potřebuji i dostatek času na trénink a přípravu na zápasy,“ plánuje.

Ruský Gazprom-RusVelo. Nový zaměstnavatel Romana Kreuzigera

Roman Kreuziger mění stáj. Poprvé v kariéře nebude závodit za stáj nejvyšší kategorie, když podepsal roční smlouvu s ruským kontinentálním týmem ...

Jan Gottwald je mistrem republiky z roku 2016, je šampionem polotěžké váhy organizace Fusion FN, šampionem polotěžké váhy organizace GMC a aktuálně je pod smlouvou v českém Oktagonu. Trénuje po boku vycházející hvězdy UFC a šampiona organizace Rizin Jiřího Procházky v brněnském Jetsaam Gymu, letos bojoval jen jednou, když v rámci turnaje Underground#3 prohrál s Danielem Škvorem. Aktuální bilanci tak má 9 výher a 3 porážky.