David Pastrňák se vrací. Už zase bruslí bez bolesti

David Pastrňák | Foto: Profimedia

Už může zase do soubojů naplno. Už nemusí přemýšlet nad každým pohybem. Po zářijové operaci kyčle se David Pastrňák vrátil do plného tréninku. A ve hře je i jeho sobotní návrat na led NHL. Postavit by se mohl proti svému bývalému kapitánovi Zdenu Chárovi, který nyní obléká dres Washingtonu.

McLoser za deset tisíc. Conor McGregor čelí posměchu

Conor McGregor je pro smích. Stačila jedna prohra v rámci turnaje UFC 257, aby se stal terčem vtipů i urážek. Jak velkou náplastí na pošramocenou ...

Mrtvá noha a až pak KO. Lékař vysvětlil prohru Conora McGregora

Nejdříve mrtvá noha a pak tvrdé KO. Brian Sutterer, lékař zabývající se bojovými sporty, analyzoval souboj Conora McGregora s Dustinem Poirierem ...

Vítězství v anketě Sportovec roku, radostná novinka z příchodu syna a do toho rychlejší zotavení po nutné operaci. Zdá se, že poslední měsíc byl pro čtyřiadvacetiletého forvarda Bostonu Bruins plný euforie.

Jsem tak šťastný, že jsem tu operaci podstoupil. Je parádní zase bruslit na ledě bez bolesti! Strašně se těším, že budu zase hrát, připojím se ke klukům a pomůžu týmu vyhrávat,“ prohlásil Pastrňák po posledním tréninku.

Havířský rodák trénoval v řadě s dalším Čechem Davidem Krejčím, ale pokud se nevyskytnou závažnější komplikace, měl by se vrátit k prověřeným parťákům Bradovi Marchandovi a Patrice Bergeronovi. Ti s Pastrňákem tvoří takzvanou „perfektní lajnu“, která vloni byla jedna z nejúspěšnějších v zámořské lize.

Po sezoně pokaždé dělám všechno možné mimo led: posiluju, hraju tenis, fotbal a tak. Ale tentokrát jsem na ty první dva měsíce měl přesný rozpis na každý den, musel jsem jít krůček po krůčku,“ popisuje David Pastrňák pooperační režim.

Pro Pastrňáka bude jeho comeback mimořádný také v tom, že by se mohl postavit proti Zdenu Chárovi. Slovák byl kapitánem Bostonu 14 let, Pastrňák s ním odehrál čtyři sezony. „Samozřejmě bude divné hrát proti němu. Zdeno byl obrovský lídr a strašně mi pomohl vyrůst jako hokejistovi i jako člověku. Slovy snad ani nelze dostatečně poděkovat za všechno, co pro mě udělal,“ líčí Pastrňák.

V loňské sezoně byl David Pastrňák společně s Alexandrem Ovečkinem nejlepším střelcem NHL. Vstřelil 48 branek, celkově získal 95 bodů. Kdyby nebyla základní část předčasně přerušena, zřejmě by dosáhl na magickou hranici 100 bodů v základní části. Tohoto milníku dosáhl z Čechů jen Jaromír Jágr.

Utratil miliardy, ale bez výsledku. Frank Lampard už není koučem Chelsea

Nesplnil očekávání. Přesně tohle se na dnešním mítinku s vedením a hráči dozvěděl Frank Lampard. Dvaačtyřicetiletý kouč už není trenérem Chelsea, ...

Reakce na Connora McGregora. Jsem o třídu jinde, tvrdí Nurmagomedov

Důvod na návrat do oktagonu padl. Khabib Nurmagomedov slíbil ještě před turnajem UFC s pořadovým číslem 257, že na základě výkonů svých ...