Davidová s Charvátovou nezvládly poslední střelbu a pohřbily dobře rozjetou stíhačku

Markéta Davidová | Foto: Petr Slavík / Biatlon.cz

V novém Městě na Moravě dnes končí první týden Světového poháru v České republice. Na programu jsou stíhací jízdy žen i mužů. Právě biatlonistky už stíhačku absolvovaly. Přestože Lucie Charvátová skončila na 15. místě a Markéta Davidová na 17. místě, o úspěchu se vzhledem k průběhu závodu mluvit nedá. 

Závod to byl z pohledu těchto dvou českých biatlonistek jako na houpačce. Lucie Charvátová, která startovala ze 17. místa, se po první střelbě a dvou trestných kolech propadala pořadím. Jenže pak následovaly dvě výborné bezchybné položky a v kombinaci s velmi dobrým během byla Charvátová před poslední střelbou v první desítce.

A nebyla tam sama, protože Markéta Davidová po dvou chybách z prvních tří střeleckých stanovišť také figurovala v TOP 10. Jenže pak přišla poslední střelba ve stoje a velký kolaps obou závodnic.

Tři chyby a 450 metrů navíc, to byla bilance Markéty Davidové i Lucie Charvátové na střelnici ve chvíli, kdy se střílelo na posledních pět terčů v závodě. Následoval logický propad závodním polem a nakonec 15. místo pro Charvátovou a 17. pro Davidovou.

Suverénním způsobem ovládla stíhačku Norka Tiril Eckhoffová, která startovala z prvního místa a nikoho před sebe během závodu nepustila. A to i přesto, že na poslední střelbě dvakrát minula a musela jet 300 metrů navíc.