I když byl ze začátku kritizován, že díky němu kolovalo online světem mnoho konspiračních teorií, například video, kde mladý muž vydávající se za lékaře, odhaluje pacienta nula, je zde i mnoho videí opravdových lékařů, kteří krátkým videem ukazují, jak se preventivně před nemocí chránit. Právě kvůli šíření nepravdivých informací, se Světová zdravotnická organizace (WHO) rozhodla založit si také účet na Tik Toku a mýty a dezinformace vyvracet. To zprostředkovává i hashtag #coronavirus, po jehož zadání se Vám zobrazí první videa právě od Světové zdravotnické organizace.
[video width="540" height="960" mp4="https://www.nastartu.cz/wp-content/uploads/2020/04/world-health-organization-who.mp4">[/video>
Zaměstnankyně WHO Benedetta Allegranzi ve videu vysvětluje, jak správně kýchat a dodržovat hygienu.
Kvůli pandemii, je spousta lidí nyní zavřená ve svých domovech a nudí se. To jistě způsobilo, že se Tik Tok rozšířil i mezi starší uživatele. Existuje zde spousta videí o tom, jak se lidi doma nudí a jak budou sami uživatelé vypadat, až se uvolní opatření a lidé budou moci vyrazit ven (#beforeandafterquarantine). Většinou jsou také videa zveřejňována pod názvem: „It’s corona time!“
Sociální síť je čínského původu, založena pod jménem Douyin a v roce 2018 spojena s platformou Musical.ly. Spojení s Čínou jistě vyvolává značné obavy o zneužívání informací. V prosinci 2019 aplikace Tik Tok čelila v USA obvinění z „tajného vysávání a přenášení obrovského množství soukromých a osobně identifikovatelných uživatelských dat na servery Číny,“ uvedla agentura Reuters. I když šéf společnosti Tik Tok uvedl, že nezasahuje do obsahu ve prospěch Číny, protiřečí tomu fakt, že společnost například zablokovala účet influencerce Feroze Azizové, která ve videu Čínu kritizuje. Za smazání videa se společnost nakonec omluvila.