Djokovič by měl dřív přemýšlet, než začne konat

Novak Djokovič | Foto: wikipedia.org

Tenisová superhvězda Novak Djokovič je opět ve středu zájmu. Zase to však není tak příjemné, jak by si srbský hráč představoval. Poté, co trefil čárovou rozhodčí na US Open se stal terčem ostré kritiky. Za poslední dobu je to hned poněkolikáté, kdy na sebe Djokovič strhl pozornost něčím jiným, než svými sportovními výkony. Vypadá to, jakoby se hráč nechal až moc unášet emocemi a věci dostatečně nerozmýšlel.

Srbský tenista je jedním z nejpopulárnějších sportovců na světě, přesto se ani jemu nevyhýbají různá extempore. V uplynulých měsících je toho ovšem víc, než by se líbilo i Djokovičovým fanouškům. Kdyby šlo o jednu „kauzu“, dalo by se to zřejmě přejít, ale skandál na US Open byl už třetím přešlapem hvězdného hráče.

První zprávou, která obletěla celý svět a měla spojitost se srbským tenistou, byla informace o exhibiční Adria Tour, kterou Djokovič pořádal. Na konci června, kdy se kvůli koronaviru zakazovaly téměř všechny sportovní akce, pětinásobný vítěz Wimbledonu dělal, že jeho se nařízení netýkají. Roušky, hygienická opatření i odstupy se nedodržovaly a všichni se bavili. Výsledek? Nakažen covid-19 byl nejen Novak, ale také Grigor Dimitrov, Borna Čorič a Viktor Troicki.

Barbora Strýcová: Mám před sebou nějaké cíle, ale nahlas je neprozradím

Je jednou z nepopulárnějších českých tenistek. Ve čtyřhře má bronz z olympiády a triumf ve Wimbledonu. Českému fedcupovému týmu pětkrát pomohla k ...

Když utichla mediální smršť, během níž byl Djokovič kritizován za svou aroganci, přišel tenista s dalším nápadem. Rezignoval na funkci předsedy hráčské rady ATP a rozhodl se založit vlastní organizaci, nazvanou Professional Tennis Players Association (PTPA). Po odmítnutí nové asociace Rogerem Federerem a Rafaelem Nadalem ovšem není jisté, zda se její činnost skutečně pořádně rozjede.

Do třetice se Djokovič „blýskl“ na US Open. Turnaj měl díky neúčasti mnoha favoritů jasně vyhrát a opět ukázat, že je především vynikajícím tenistou. Místo toho přišel zkrat a míček odpálený do krku čárové rozhodčí. Byla to patrně náhoda, ale ukázala, že nervy srbského hráče jsou na pochodu. Po okamžitém vyloučení z turnaje rychle utekl z kurtu, hotelu, i země. Později se na sociální síti omluvil za své jednání, popřál sudí hodně zdraví a fanouškům vzkázal, aby jí přestali sprostě nadávat.

Plíškové krach na US Open nevadí. Zvláštní přístup 

Česká tenistka jako nasazená jednička světově uznávaného grandslamu? Ne samozřejmá věc, spíše výjimka, která ovšem dokazuje, že disponujeme ...

Otázkou je, jestli se takhle má chovat sportovec, který je dáván jako příklad dětem. Minimálně první a třetí výstřelek by si měl člověk Djokovičova významu odpustit, nebo alespoň dokázat nést následky a veřejně se za své chyby omluvit.

Komentáře