Dnešní sprint: Davidová startuje první, Charvátová obhajuje bronz

Markéta Davidová před Tiril Eckhoffovou během Světového poháru v Anterselvě. | Foto: Petr Slavík / Biatlon.cz

Mistrovství světa v Pokljuce dnes pokračuje sprintem žen, ve kterém bude obhajovat bronzovou medaili Lucie Charvátová. Závod odstartuje ve 14:00.

S jedničkou na hrudi vjede do sprintu na Pokljuce Markéta Davidová. Na tohle číslo má štěstí, závodila s ním už v Kontiolahti. „Nejdůležitější je jet technicky a takticky dobře, držet si správnou rychlost. Pak je jedno, jestli jedete s jedničkou, dvojkou nebo devadesátkou,“ říká trenér žen Egil Gjelland.

Ledecká podruhé čtvrtá! Ve čtvrtek chybělo šest, dnes sedm setin sekundy

Je to druhý vynikající výsledek Ester Ledecké na mistrovství světa v alpském lyžování. Po čtvrtém místě v super-G si dnes česká lyžařka dojela ...

Trenéři nasadili Davidovou do první skupiny kvůli předpovědi, která původně ukazovala na slabší vítr v první části závodu. Nakonec by ale měly být podmínky pro všechny zhruba stejné.

Davidové v této sezóně sprinty jdou, byla v nich pátá, šestá, sedmá a desátá. Na loňském MS skončila v této disciplíně až třicátá sedmá, o rok dřív sedmá.

Za obhajobou bronzu se vydá s číslem 17 Lucie Charvátová. „Ve smíšené štafetě pracovala na trati velmi dobře a i ležka byla dobrá. Dobře, po stojce musela na dvě trestná kola, ale i tak jsem viděl progres v tom, jakým způsobem střílela. To je nejdůležitější. Ve sprintu mají všichni otevřené dveře a to jsme viděli i v závodě mužů. Lucka musí odvést na střelnici i na trati svou práci. Pak je možné všechno,“ věří Gjelland.

S číslem 64 se do svého prvního závodu na tomto MS vydá Eva Puskarčíková a s číslem 83 Jessica Jislová.

Zdroj: Biatlon.cz

Pokračuje české dobývání UFC: Dvořák s Procházkou znají soupeře i termíny

Nikdy dřív nebyla česká stopa v nejprestižnější MMA organizaci světa tak výrazná. A to bez ohledu na to, zda za českou stopu v UFC považujete ...

Na sociálních sítích Gareth Bale tvrdě trénuje. Ve skutečnosti je zraněný a nehraje

V pondělí vynechal trénink a požádal lékaře o rentgen, v úterý si na Instagram pověsil fotku z tréninku a pod ní si pochvaloval, jak dobře si ...