Draci Brno jsou podvaadvacáté baseballovými šampiony

baseball
Ilustrační foto | Foto: pixabay.com

Draci Brno se po třech letech vrátili na extraligový trůn a získali již 22. domácí titul. Ve čtvrtém finálovém utkání zdolali krále předchozích dvou ročníků Arrows Ostrava 4:1 a v baseballové Czech Series zvítězili 3:1 na zápasy.

Mám na dresu číslo 22 a cílem bylo získat dvaadvacátý titul. Tečou mi slzy a jsem strašně šťastný,“ řekl trenér Draků Hynek Čapka v České televizi.

Po páteční prohře na domácím hřišti rozhodli Draci čtvrté finále díky nadhazovači Ondřeji Furkovi. Mistr Evropy do 23 let z loňského roku odházel bez bodu sedm směn a zbylé dvě dokončil zkušený Martin Schneider.

Skóre otevřel v šesté směně sólo homerunem Přemek Chroust z Draků. V osmé směně zvýšil na 3:0 dvoubodovým odpalem za bariéru Petr Čech. Ostrava snížila bodem v dohrávce osmé směny, ale Draci v deváté přidali čtvrtý bod a v poté v obraně zápas i finále ukončil aut druhého metaře Zdeňka Chvátala.

Každá prohra musí člověka posílit a zocelit, aby se vrátil silnější. Chceme to příští rok dotáhnout až do konce,“ vyhlásil kapitán Arrows Jakub Malík.

Domácí extraliga začala kvůli koronaviru se zpožděním až v květnu, jako první v Evropě, a odehrála se bez problémů. Vzhledem k situaci kolem nemoci covid-19 mohli letos hrát pouze cizinci trvale žijící na českém území.