Dres Wilta Chamberlaina je na prodej. Za deset dolarů

Nováčkovský dres Wilta Chamberlaina je na prodej. | Foto: Shutterstock

Stačí pouhých deset dolarů, abyste zainvestovali do jedné z nejzajímavějších sportovních relikvií historie. Právě dnes totiž vstoupil na trh dres basketbalové legendy Wilta Chamberlaina z jeho nováčkovské sezony 1959-60. Nejde přitom o dražbu, Chamberlainův dres se rozprodává po kouskách.

Koupím si drahé auto a to rozbiju, plánuje Jiří Procházka

Bonus 100 000 dolarů a příslib titulového zápasu. Zápasník MMA Jiří Denisa Procházka se vrací z Las Vegas jako hvězda organizace ...

Barbora Strýcová ukončila kariéru. Můj tenis bolí, tvrdila

Tenistka Barbora Strýcová ukončila kariéru. Je těhotná a po narození dítěte se už nechce vracet do turnajového kolotoče. Co všechno o sobě ...

Wilt Chamberlain nastřílel ve své nováčkovské sezoně v průměru 37,6 bodu na zápas a přidal 27 doskoků.

Jen v téhle sezoně překonal osm rekordů NBA, stal se Nováčkem roku, Nejužitečnějším hráčem, Nejužitečnějším hráčem All Star Game, do které byl vybrán jako člen zahajovací pětky, a samozřejmě se stal i vítězem NBA. Nikdo neprožil lepší premiérový rok.

To všechno zvládl Chamberlain v dresu Philadelphia Warriors.

A právě tenhle bílý dres je teď k mání.

Jeho pravost byla ověřena organizací MEARS (Memorabilia Evaluation and Research Services). Porovnával se s dobovými fotografiemi a řešila se i autenticita textilie dresu vyrobeného společností Pearson. Výsledkem auditu je známka A9 – nejvyšší možná. Zájemcům je k dispozici kompletní analýza kultovního dresu s číslem 13.

Zárukou je i osoba vlastníka. David Kohler je zakladatelem a prezidentem společnosti SCP Auctions a patří mezi nejznámější experty na basketbalové relikvie.

Kohler si originální Chamberlainův dres cení na 1 275 000 dolarů (přibližně 27,5 milionu korun) a nabízí ho ode dneška prostřednictvím aplikace Collectable jako investici. On sám si ponechává 25 %, zbytek rozprodává formou akcií po 10 dolarech.

„Jde o jeden z nejkrásnějších kompletů, o kterém se ví, že existuje. Tím, že jde o Chamberlainovu nováčkovskou sezonu, která je skvěle podpořena archivní dokumentací, jde o unikátní kousek,“ propaguje David Kohler svou revoluční myšlenku investice.

Wilt Chamberlain patří mezi nejlepší basketbalisty historie. Během své kariéry v letech 1959-1973 vystřídal týmy Philadelphia Warriors, Philadelphia 76ers a Los Angeles Lakers. Získal dva tituly šampiona NBA, čtyřikrát byl vyhlášen nejužitečnějším hráčem soutěže a s průměrem 30,06 bodu na zápas zůstává v historické tabulce druhý za Michaelem Jordanem.

José Mourinho má už práci. Dohodl se s AS Řím

Tři příští sezony stráví portugalský kouč José Mourinho v AS Řím. S novým zaměstnavatelem se domluvil jen dva týdny poté, co byl vyhozen z ...

Jsou vášniví, komentuje Manchester United řádění svých fanoušků

Anglická Fotbalová asociace (FA) zahájila vyšetřování řádění fanoušků Manchesteru United, kvůli kterým byl nedělní ligový zápas Manchesteru s ...