Fotbalista s největším majetkem? Ani Messi, ani Ronaldo

Lionel Messi a Cristiano Ronaldo | Foto: Profimedia

Lionel Messi? Cristiano Ronaldo? Zlatan Ibrahimovič? David Beckham? Mathieu Flamini? Nebo který z fotbalistů má největší majetek? Zřejmě vás překvapí, že to není nikdo z výše jmenovaných. Nejbohatším fotbalistou světa je Brunejec Faiq Bolkiah.

Podle časopisu Forbes se v loňském roce Lionel Messi s Cristianem Ronaldem stali prvními fotbalisty, kteří vydělali za svoji kariéru miliardu dolarů. Oba však hravě strčí do kapsy s dvacetinásobkem jejich bohatství kapitán brunejské reprezentace. Jmění Faiqa Bolkiaha potenciálně čítá až 20 miliard dolarů.

Že jste jméno tohoto mladíka z Bruneje nikdy neslyšeli?

Faiqsi prošel krátkými angažmá v mládežnických akademiích týmů Premier League – Chelsea FC a Leicesteru City. Nyní ale tento rodák z Los Angeles patří do kádru CS Maritímo z portugalské ligy. Dohledatelné je, že dosud nastoupil do jednoho zápasu v jejich rezervním týmu. Čím to, že zůstatek jeho účtu ukazuje neskutečné cifry?

Jeho strýcem je totiž Hassanal Bolkiah Muizzaddin Waddaulah, 29. brunejský sultán. Sám Faiq, který je kapitánem reprezentace Bruneje, si tak od dětství mohl koupit téměř cokoli, na co si ukázal. Vše díky obrovským zásobám ropy a zemního plynu, na kterých zbohatla jeho rodina, která v Bruneji vládne již více než 600 let. On se však rozhodl stát profesionálním fotbalistou. To je asi jedna z mála věcí, kterou si skutečně nedokáže koupit.

Češi nepoklekli, připomíná po zápase s Walesem anglický tisk

Za pokrytce označil anglický tisk české fotbalisty po včerejším kvalifikačním utkání o postup na mistrovství světa 2022. Více než vítězství ...

Přísně muslimská země zbohatla v uplynulém století díky nerostným surovinám a Faiqův otec, brunejský princ Jeffri Bolkiah, si díky tomu mohl vytvořit působivou sbírku osobních automobilů, která podle některých zdrojů čítá až 2300 různých vozů. Žádnou Kiu nebo Dacii však mezi nimi nehledejte – Bentley, Ferrari a Rolls-Royce mají být mezi těmi nejčastěji zastoupenými.

Faiq se tak zatím baví – pokud se budete snažit najít jakékoliv průkazné důkazy o jeho fotbalovém talentu, trochu se zapotíte. Mnohem snadněji dohledáte, které originální kusy má ve své garáži. Jisté už však nyní je, že jednou zdědí obří finanční polštář.

Prosadí se nakonec v Portugalsku? Nebo bude kuriozitou, jako třeba byl svého času syn někdejšího libyjského diktátora Muammara Kaddáfího Said, který se zkoušel probít do světového fotbalu v dresu italské Perugie? Místo vavřínů ale sklidil jen posměch a zpátky do vlasti si odvezl anticenu pro nejhoršího fotbalistu roku.

I takové životní osudy mají synové bohatých otců.

Solskjaerův skauting: Číro na hlavě? Nemám zájem

První dojem rozhoduje. Svým instinktem se řídí i kouč Manchesteru United Ole Gunnar Solskjaer. Ten ještě v dobách svého trenérského působení v ...

Fernanda Alonsa poslal do boxů obal od sendviče

Přijde vám prostředí seriálu Formule 1 sterilní? Důvod odstoupení Fernanda Alonsa v průběhu Velké ceny Bahrajnu vás přesvědčí, že stále zůstává ...