Fotbalisté Brna dostali od vedení klubu obří pokutu

FC Zbrojovka Brno vs. FK Teplice, 25. 4. 2021 | Foto: PATRIK UHLÍŘ / MAFRA / Profimedia

Čtyři kola před koncem nejvyšší fotbalové ligy v tuzemsku zůstává FC Zbrojovka Brno na sestupové pozici. Ztráta na 15. příčku, která zaručuje záchranu, čítá aktuálně čtyři body. A tuto pozici okupují Teplice, se kterými Brno sehrálo zápas před týdnem v neděli. Utkání ale skončilo bezbrankovou remízou, Teplice přitom odehrály celý druhý poločas v deseti. To byla zřejmě poslední kapka i pro vedení brněnského klubu.

Zápas 29. kola mezi Brnem a Teplicemi vzbudil hodně rozruchu nejen u fanoušků obou týmů. Ve veřejném prostoru padala slova jako ostuda, nehoráznost a ztráta času. Fakt, že nepadl ani jeden gól, byl totiž ještě podtržen naprosto bídným výkonem obou týmů na hřišti.

Hamilton se připojil k informačnímu blackoutu

Od dneška až do pondělí zmizí Lewis Hamilton ze světa. Ani jeden status, ani jeden tweet, ani jedna fotka na instagramu... Sedminásobný mistr ...

Zarážející na tomto mdlém výkonu byly hlavně okolnosti, za kterých se tento nudný fotbal odehrál. Šlo přece o přímý souboj dvou týmů, které spolu bojují o udržení v nejvyšší domácí lize. Všichni tedy očekávali lítý boj a maximální nasazení od všech zúčastněných, když už ne fotbalovou kvalitu. Nic z toho se ale v neděli na hřišti Brna neodehrálo.

A tak došla trpělivost i vedení Zbrojovky. V pátečním prohlášení to představenstvo klubu dalo jasně najevo, když mimo jiné oznámilo, že se rozhodlo potrestat hráče „A“ týmu pokutou ve výši 1,5 milionu korun. Tyto peníze budou přesunuty na klubovou mládež.

Oktagon ukáže Petra Knížete i novou klec

Už zítra, v sobotu 1. května, je na programu v pořadí třiadvacátý číslovaný turnaj organizace Oktagon, tentokrát znovu v brněnském Bobyhall. V ...

Rozhodně se nejedná o malou pokutu, která by hráče Brna nebolela. Pokud by takovou pokutu dostali například hráči Slavie či Sparty, asi by to tolik nepocítili. Ve Zbrojovce je ale jistě situace výrazně jiná.

Zda bude mít tento tvrdý tres nějaký efekt na budoucí výkony brněnských fotbalistů, se může ukázat už dnes. Jednoduché to ale nebude, Brno totiž hraje od 19:30 v Ostravě. Baník je přitom v posledních kolech na vzestupu a předvádí kvalitní hru.

Na závěr ještě přikládáme včerejší vyjádření vedení FC Zbrojovka Brno: 

Vedení klubu FC Zbrojovka Brno se v týdnu věnovalo zhodnocení problematického průběhu ligové sezóny, zvláště pak nedělnímu výsledku utkání proti FC Teplice. Následně došlo k těmto závěrům.

S ohledem na celkový výkon a přístup jednotlivých hráčů vedení konstatovalo, že někteří hráči kádru „A“ mužstva, přestože jako jedni z mála v České republice mohou vykonávat naplno své zaměstnání, neodvádějí v utkání maximální nasazení a nevkládají veškeré své dovednosti ve prospěch klubu. Tento špatný a neprofesionální přístup měl přímou souvislost s výsledky nejen v posledních utkáních klubu, ale zejména v tom nedělním proti Teplicím, kde se absence správného nasazení projevila v plné míře na předvedeném výkonu a výsledku. Je evidentně a zřetelně vidět, že si řada hráčů plně neuvědomuje, o jak velký problém se pro klub i hráče samotné jedná, a jak fatální následky by mohl mít sestup do druhé ligy pro všechny členy klubu, sponzory, sympatizanty klubu a v neposlední řadě pro fanoušky a město Brno samotné.

Pro vedení klubu FC Zbrojovka Brno je neakceptovatelné, že se tak děje i přes veškeré profesionální podmínky, které byly mužstvu vytvořené ze strany klubu i v době složitých pandemických podmínek a omezení.

Z tohoto titulu se představenstvo klubu rozhodlo potrestat hráče „A“ týmu v souladu s disciplinárním řádem klubu pokutou ve výši 1,5 mil. Kč.

V závěru jednání bylo rozhodnuto, že tyto finanční prostředky přesune představenstvo klubu do oblasti mládeže, kde zcela jistě přinesou užitek.

Souček s Coufalem proti Vydrovi. V Premier League vrcholí bitva o Ligu mistrů

Premier League se nezadržitelně blíží ke konci aktuálního ročníku. O titul už se v podstatě nebojuje, o další příčky a především o evropské ...

V Manchesteru by uvítali Ronalda. Zvládnou ho ale zaplatit?

Kde hrál, tam zanechal báječný dojem. Po Realu Madrid se tak začínají znovu zajímat o Cristiana Ronalda i v Manchesteru United. Podle finančních ...