Glosa přes čáru: Férovka na poli rodí fightery

Foto po nedávné bitce chuligánů Slávie a Opavy za účasti profesionálních MMA zápasníků. | Foto: Facebook Hooligans.cz

Ruku na srdce. Kdo si nikdy nedal férovku někde na poli a ve třech nebo čtyřech nekopal ležícího blba odnaproti do hlavy, ať hodí kamenem. Poslat ho k zemi, zaskákat mu chvilku po žebrech. A když si chrání v klubíčku hlavu, narvat mu kopačku na ledvinu. Protože jenom tady se vždycky rodilo, a snad ještě dlouho bude rodit, to pravé fighterské srdíčko.

Tady je to o endorfinech i adrenalinu. Co o tom může vědět nějaký Vémola, který dělal leda tak „dveře“ v londýnských klubech? Nebo Procházka, co si hraje na samuraje? A Dvořák, který ani nezůstal věrný svojí přezdívce Chroust a po podpisu smlouvy v UFC se stal Hrobníkem?

Kdo jsou tihle tři, že kritizují?

Co vědí o životě?

Proč se opírají o Lea Brichtu a Tadeáše Růžičku, kteří bránili barvy Slavie při bitce proti chuligánům z Opavy?

Kdepak, dát si kuklu přes hlavu, zazpívat si pár bojových chorálů a pak někomu pořádně upravit úsměv, to je ono. To je to pravé. To je život. Taková hezká tradice je to. A nejenom u nás. I v Polsku a Rusku. Takhle totiž rostou skuteční bojovníci. A když se to jó rozjede, tak si u toho někteří kluci občas třeba i tak trochu jakoby zahajlují. Ale nemyslí to zle. To vůbec. To jenom to srdíčko a emoce.

Zase je ale dobré, že i když se necháte načapat, nic z toho neplyne, a vy si v klídku odehrajete to svoje i v oktagonu. Jenže za peníze! Jasně že za peníze, vždyť jste přece profesionální sportovec se smlouvou, ne? Nikdo vás nevyrazí. Nic, prostě nic se vám nestane. Fakt. Pohoda, ne?

A dokonce se na nějakém tom turnaji potkáte třeba i s tím Vémolou, co si na vás otvíral v novinách hubu a tvrdil, že skuteční fighteři se nervou někde na poli. Jako rovný s rovným, profesionál s profesionálem.

A pak tu jsou fanoušci. Podle některých jste sice hovado, ale pak je tu naštěstí spousta těch, kteří rozumí tomu, že když Babiš zavře fitka, je třeba potrénovat.

Ti nejvěrnější to chápou a přijde jim normální a dokonce bezelstně přiznávají, že když nejsou prachy na sparring nebo ten sparring nevychází kvůli kovidu, najdou si ho někde venku při chuligánské férovce. Vždyť kolik super kluků se v těchhle férovkách zformovalo, tohle jsou přece kořeny MMA!

Tohle je prostě ulice. Old school.

Když to nejde kvůli Babišovi uvnitř, budou se kopat lidi do hlav venku. Teď už snad jen, aby se tohle srdíčko neprobudilo i mezi závodníky rallye nebo třeba sportovními střelci, protože to by ulice přestaly být pro nás všechny dost velké.

MMA Hooligans. Profesionální zápasníci se rvali na poli

Zbavit se nálepky brutální zábavy bez pravidel, které holdují hlavně pouliční rváči, chuligáni a pravicoví extremisté. I to byl úkol, který před ...