Glosa přes čáru. V Pardubicích zase sněží

Koláž NAstartu.cz | Foto: Shutterstock.com

Hokejové Pardubice pod sněhem, Tiger Woods ve vodě, Sergio Ramos v pr… proklatě špatné penaltové formě. Zvláštní přírodní živly řádily minulý týden napříč sporty.

Překvapení silničářů, že v zimě začne sněžit, je už takovou hezkou českou tradicí. Letos ale u obce Staré Hradiště na Pardubicku nasněžilo až příliš brzy. Nepříjemně zaskočen tím byl nejen elitní hokejový útočník Robert Kousal, kterého orientační test policistů nařknul z řízení pod vlivem kokainu, ale také jeho aktuální klub Dynamo Pardubice. Kousal totiž tentokrát přejel lajnu příliš brzy a okamžitě se ocitnul mimo hru.

Zatím nevíme, kolik toho borec s reprezentačními zkušenostmi sjel, je ale jisté, že ho pak sjel majitel klubu Petr Dědek. Ten chce počkat na výsledky biologických testů, dopředu ale oznámil, že pokud se kokain u hráče prokáže, Kousal v Dynamu nezamíří na led, nýbrž k ledu.

Slabá chvilka Ronalda. Zapomněl text hymny

Fotbalisté Portugalska se chytají před sobotním zápasem Ligy národů proti Francii za ramena, začíná A Portuguesa, národní hymna. Kamery se ...

V Pardubicích neřeší podobnou aféru poprvé. V roce 2018 byl pod vlivem kokainu chycen za volantem obránce Petr Čáslava. Uvidíme, co v aktuální kauze přinesou nejbližší týdny. Rozhodně bychom se ale přimlouvali, aby se pro pardubické hráče přestala používat zažitá, ovšem devalvující přezdívka. Perníkáři už jasně dokázali, že mají na lepší materiál.

Uplynulý víkend také ukázal, že i legendy mají své dny. Fotbalová reprezentace Španělska toho s hokejovými Pardubicemi nemá mnoho společného, ale výsledková bída je spojuje. V sobotu Španělé pouze remizovali v utkání Ligy národů se Švýcarskem, což znamená, že při započítání přípravných zápasů nedokázali vyhrát už posedmé v řadě.

Zápas v Basileji navíc nezvládl španělský kapitán Sergio Ramos. Tím, že vyběhl na hřiště, sice překonal evropský rekord v počtu reprezentačních startů, jeho dvě neproměněné penalty ale týmu moc nepomohly. Trenér Luise Enrique však po zápase svého kapitána hájil. Řekl dokonce, že i kdyby se kopaly tři, čtyři nebo více penalt, kopal by je Ramos všechny. Škoda, že k tomu nedošlo. Výsledek utkání by to nejspíš neovlivnilo, ale Sergio Ramos by měl šanci zapsat další, tentokrát smutný rekord.

Umění slavit aneb Vítězové a poražení víkendu

Slavící Lewis Hamilton, slavící fotbalová reprezentace, slavící dráhař Tomáš Bábek, neslavící české basketbalistky a hokejisté Českých Budějovic ...

To legendární Tiger Woods takovou šanci, jak se historicky znemožnit, dostal. A nepohrdnul. Jeho nedělní představení na ikonické 12. jamce turnaje Masters opravdu vstoupí do dějin golfu jako jeden z největších zkratů všech dob. Hned třikrát poslal míček do vodního kanálu a nakonec na jamce s par 3 zapsal 10 ran! Řečeno s klasikem, Tigere, spadlo ti to, asi vítr. Právě změny větru ostatně sám Woods použil jako vysvětlení svého nepochopitelného selhání, které mu pohřbilo šance na obhajobu titulu.

Na Masters nakonec k titulu dokráčel Dustin Johnson, který tak nejlépe využil Woodsova koksu. Tedy pardon, Woodsova kiksu samozřejmě… Koksu si nový vítěz Masters užil v minulosti už dost. Tehdy ho sice kokain asi na chvíli zrychlil, jeho kariéru ale naopak zpomalil. Včerejší happy end tak může sloužit ostatním jako ponaučení, které bychom rádi poslali speciálně do Pardubic: S čistým nosem nejdál dojdeš.

Zajímavý týden pak v neděli uzavřel bývalý slovenský hokejista Miroslav Šatan, který v rozhovoru pro Aktualne.cz zavzpomínal na Dominika Haška a jeho neortodoxní tréninkové metody. V Buffalu po svých spoluhráčích vyžadoval, aby ho úmyslně trefovali pukem do hlavy. Nacvičoval si tak svoje oblíbené vyrážení puků maskou. Šatan tvrdí, že on sám raději střílel vedle. Když si ale vzpomeneme na reklamní kampaň Smartyho, pak je hned jasné, že ostatní spoluhráči s tím takový problém neměli.

Mlha okolo ochranné známky Oktagon. Tajemný kupec číslo 642228587

Kdo nyní vlastní slovní ochrannou známku "Oktagon"? Když náš portál NAstartu.cz ve středu jako první přinesl informace o tom, že ji aktuálně ...