Gretzky vybíral, s kým by dnes chtěl hrát. Škoda, že to neuvidíme

Wayne Gretzky | Foto: ČTK

Wayne Gretzky bude navždy fenoménem světového hokeje. Jeho hra bavila každého a překonávání rekordů, které fenomenální devadesátdevítka vytvořila, bude tématem pro dalších několik generací. Slavný hokejista nyní promluvil o tom, které současné hráče by si dokázal představit jako parťáky v jednom útoku. 

„The Great One“ míval za spoluhráče hvězdy NHL i dříče, kteří mu pomáhali vyniknout. Koho by si ale geniální hokejista vybral do lajny, kdyby to mohl ovlivnit? Jak informuje server nhl.cz, Gretzky se nerozmýšlel moc dlouho. I když chvilku váhal, zda by po svém boku uvítal třeba kapitána Penguins Sidney Crosbyho, nakonec zvolil dvě jiná jména.

Když si mám vybrat, tak beru Connora s Alexem,“ zvolil Gretzky McDavida a Ovečkina. Kapitáni Edmontonu a Washingtonu by podle Gretzkyho byli těmi nejlepšími a dobře ví, proč vybral právě je. „Connora kvůli jeho rychlosti a Alexe kvůli jeho střelbě. Byla by s nimi zábava hrát. Connor by díky svému bruslení otevíral na ledě prostor pro kombinaci a Alex by zase pálil. Když mu dáte puk, prakticky pokaždé trefí branku,“ chválil bývalý hráč, který v 1487 zápasech získal neuvěřitelných 2857 kanadských bodů.

Ovečkin je v NHL stálicí. Statiistiky ruského levého křídla mluví za vše. 1152 zápasů, v nichž získal 1278 bodů z něj dělá legendu nejen Washington Capitals, ale celé NHL. A to ve 34 letech ještě neřekl poslední slovo.

Connor McDavid (foto: ČTK)

To Connor McDavid má ve třiadvaceti všechno ještě před sebou. Přesto už nyní ukazuje, že jako kapitán Oilers jde ve stopách Gretzkyho, který Edmonton čtyřikrát dovedl ke Stanley Cupu. Mladý centr, o němž se říká, že by už dnes dokázal svůj tým přivést k zisku cenného poháru, má ve statistikách skvělá čísla. Ve 351 zápasech dokázal ukořistit krásných 469 bodů.

Není divu, že si Gretzky vybral právě Ovečkina s McDavidem. S nimi by totiž možná dokázal zářit i dnes. A to mu příští rok bude už šedesát.