Hamilton se upsal Mercedesu, ale jen na rok

Lewis Hamilton se znovu upsal Mercedesu. | Foto: Jens Mommens / Shutterstock.com

Nejúspěšnější pilot v historii formule 1 Lewis Hamilton podepsal smlouvu s Mercedesem. Kontrakt byl ale uzavřen pouze na rok. Co bude dál, tak zatím není jisté. 

Šestatřicetiletý Hamilton v loňském roce překonal rekord Michaela Schumachera v počtu vítězství a vyrovnal jeho bilanci sedmi mistrovských titulů. Zároveň mu ale vypršela smlouva s týmem Mercedesu, a tak se ještě na konci sezony spekulovalo, co bude s fenomenálním pilotem dál. Dnes je jasné, že Hamilton rozhodně neskončil a že i letos bude hájit barvy Mercedesu. Proč ale podepsal smlouvu jen na jeden jediný rok?

Šéf týmu Toto Wolff vysvětlil roční kontrakt dvěma důvody. Jednak došlo ke zpoždění rozhovorů mezi Mercedesem a Hamiltonem, protože se britský závodník potýkal s onemocněním covid-19. A druhým důvodem je nejistá doba, ve které se teď nachází téměř celý svět právě kvůli pandemii. „Žijeme v úplně jiné finanční realitě než před několika lety,“ vysvětlil Wolff. Ve formuli 1 se mění mnoho pravidel včetně nového finančního stropu, který letos začíná na 145 milionech eur. Pro rok 2022 se navíc mluví o uzavření startovního pole.

Hamilton se znovu upíše Mercedesu. Za více než miliardu a už brzy

Čtyřicet milionů liber za sezonu plus procenta z vysílacích práv a sponzorských smluv. Podle šéfa stáje Mercedes Toto Wolffa je jenom otázka ...

Na tom, že smlouva bude podepsána jen na jeden rok, se podle Wolffa jednoznačně shodly obě strany. Pro všechny je to tak v aktuální situaci výhodnější.

Lewis Hamilton se navíc s Mercedesem domluvil, že společně založí charitativní nadaci, který se zaměří na rozmanitost a začlenění ve sportu. Jak naznačil i samotný Toto Wolff, plány ohledně nadace se rozhodně neomezují jen na rok 2021, a tak je určitě otevřená i pokračující spolupráce na závodních okruzích. K rozhovorům ohledně dalších let se navíc tentokrát chtějí Marcedes a Hamilton dostat rozhodně dříve než na konci tohoto a začátku příštího roku.

Důvody, proč se těšit na novou sezonu Formule 1

Nadcházející ročník Formule 1 začne se zpožděním. Kvůli epidemii koronaviru se pořadatelé rozhodli posunout termín Velké ceny Austrálie, která se ...