Handicapovaní sportovci se představí na atletickém mítinku v Pardubicích

Pardubice přivítají velkou sportovní akci. | Foto: archiv NS

Spolek tělesně postižených sportovců Atletika Bez Bariér Pardubice pořádá 23. ročník Velké ceny města Pardubic handicapovaných sportovců. Jedná se o velký atletický mítink, kterého se v posledních letech účastnilo na sto atletů s různými handicapy, od úplných nováčků až po české reprezentanty.

Organizátoři z Atletiky Bez Bariér Pardubice opět připravili na 35 atletických disciplín, po vzoru roku 2019 k vrhačským disciplínám přidávají i závody na dráze, sprinty a běhy. Velký zájem o účast má i mládež a pořadatelé zvažují vypsat i pár disciplín pro nadané juniory.
V každém ročníku Velké ceny Pardubic byla překonána celá řada českých rekordů, padlo mnoho výkonů světové úrovně a plnily se limity na vrcholné akce sezóny.

I tento závod je sankcionovaný, je tedy možné na něm plnit náročné výkonnostní limity na nadcházející vrcholné akce sezóny. Jde tedy o prestižní akci celorepublikového významu, kde se dosahuje výsledků světové kvality.

Akce se vždy prezentovala výrazně kvalitní sportovní i společenskou úrovní. Vedle vynikajících sportovců se jí účastní i mnoho významných osobností sportovního i politického života města Pardubice.

Komentáře