Historický úspěch českého golfisty! Lieser ovládl Challenge Tour a čeká ho evropská špička

Ondřej Lieser se zapsal do historie českého golfu. | Foto: archiv Ondřej Lieser

Ondřej Lieser se dnes nesmazatelně zapsal do historie českého golfu. Podruhé v kariéře se mu podařilo triumfovat na podniku Challenge Tour, díky čemuž si zajistil jak celkové vítězství v seriálu, tak plnou kartu na European Tour v roce 2021! To se ještě nikdy žádnému Čechovi nepodařilo.

Když devětadvacetiletý Lieser před dvěma týdny zvítězil na Andalucia Challenge de Espana a poprvé tak okusil chuť vítězství na podniku kategorie Challenge, mohl začít pomýšlet i mnohem výš. Tento týden se totiž na Mallorce konal závěrečný díl letošní sezony, před kterým byl český golfista na 6. místě celkového žebříčku. Pokud by se dostal do první pětky, vybojoval by tak pro sebe plnou kartu na European Tour pro příští rok. A po čtyřech náročných dnech na greenu se tento sen splnil. Navíc se zlatou třešničkou navíc – Čech se totiž stal zároveň celkovým vítězem Challenge Tour.

„Je to historický úspěch v podání českého mužského golfu. Spoustu hráčů už se pokoušelo získat plnou kartu na European Tour, ale nikdy se jim to nepovedlo. Ondra potvrdil neuvěřitelnou golfovou kvalitu a je první, kdo tuto kartu získal. Samozřejmě nemohu opomenout Standu Matuše, který má kartu na European Tour, ale není to tak dobrá kategorie a má problémy se na ty turnaje dostávat. Ondra si ale podle mě dnešním dnem zajistil vstupenku tak na 90 procent podniků European Tour,“ popsala význam triumfu Ondřeje Liesera jedna z nejlepších českých golfistek Šideri Váňová.

Dokonce i Tiger Woods může mít zkrat, tvrdí golfistka Šideri Váňová

V neděli skončil slavný golfový turnaj Masters. Augusta National Golf Club byl svědkem triumfu světové jedničky Dustina Johnsona, který Masters ...

A jak se tento historický úspěch rodil?

V polovině turnaje na Mallorce se Ondřej Lieser nacházel na 16. pozici. Jenže skvělou hrou během třetího dne, který zakončil se skóre -5, se posunul na dělenou třetí příčku. A v průběhu nedělního čtvrtého kola se dokázal dostat až na první místo. Na poslední jamce se o vítězství přetahoval se Španělem Santiagem Tarriem, do hry se navíc vrátil také Němec Alexander Knappe.

Lieser se ale zachoval naprosto chladnokrevně, neztratil koncentraci a zahrál birdie. Na to už nedokázal nikdo ze soupeřů odpovědět a český hráč si tak s celkovým skóre -11 dokráčel pro druhý triumf na Challengeru, vyhrál celou letošní Challenge Tour a k tomu získal vstupenku mezi evropskou elitu.

„Ondra byl vždycky šikovný golfista. Vím ale, že měl také období, kdy se mu v zahraničí nedařilo, kdy byl sice fenoménem v České republice, ale úspěchy na mezinárodní scéně se nedostavovaly. Pak ale přišla rodina a zřejmě to bylo něco, co ho nakoplo a hodně mu to pomohlo. Získal motivaci hrát pro svoji rodinu, přijet domů za svojí dcerou a vyprávět jí jednou, že táta byl úspěšný golfista. Myslím, že to pro něj bylo klíčové,“ dodala Váňová, která věří, že pokud Lieser udrží nastolené tempo, může se v European Tour pohybovat mezi špičkou.

Glosa přes čáru. V Pardubicích zase sněží

Hokejové Pardubice pod sněhem, Tiger Woods ve vodě, Sergio Ramos v pr… proklatě špatné penaltové formě. Zvláštní přírodní živly řádily minulý ...