Hráči Manchesteru jsou jen žoldáci, zlobí se český herec

Stadion Old Trafford | Foto: Simon Vayro / Shutterstock.com

Manchester United jsou v krizi. Po slavných časech sira Alexe Fergusona se na lavičce vystřídalo několik trenérů, žádný z nich zatím nesplnil očekávání fanoušků Rudých ďáblů. Mezi ně patří i český herec a milovník fotbalu David Novotný.

Rozhovory o Manchesteru nedává, mluví o sobě jako o dědulovi, který nadává z gauče. Pro portál NAstartu.cz udělal výjimku a navzdory svým slovům prokázal, že aktuální situaci v Manchesteru dokáže velmi kvalitně analyzovat. „Ti kluci jsou žoldáci. Manchester je dobrá adresa, ale není to pro ně otázka života a smrti,“ nebere si David Novotný v obsáhlém rozhovoru servítky.

Nikdo teď za Manchester nedejchá, tvrdí herec Novotný

Jeho oblíbený Manchester United se horko těžko vrací do časů legendárního kouče sira Alexe Fergusona. Herec a milovník fotbalu David Novotný ...

Podle herce, který se proslavil v seriálu Okresní přebor rolí Jardy Kužela, je zásadní absence diváků na stadionu Old Trafford: „Kdyby tam byli fanoušci, tak ti jim to nedovolej. Hnali by ty kluky dopředu, už by něco způsobili. Už by hučeli, pískali, bučeli… jenže teď se tam neděje nic.“

United mají nejvíce získaných titulů v nejvyšší anglické lize, dohromady 20. Poslední získali v roce 2013, kdy se po 27 letech s lavičkou Manchesteru rozloučil kouč Ferguson. Od té doby skončili v lize nejlépe třetí. V lize se Manchesteru nedaří, aktuálně se tým kouče Oleho Gunnara Solskjaera nachází až na 14. příčce. Klubové legendy jako Roy Keane nebo Patrice Evra už delší dobu kritizují neaktivitu United na přestupovém trhu nebo neoddanost kádru ke znaku Manchesteru United.