Jakub Voráček prolomil ticho na Twitteru. Nenechal nit suchou na Berbrovi ani Babišovi

Slavný český hokejista, reprezentant a útočník klubu NHL Philadelphia Flyers se na Twitteru dlouho nevyjadřoval. Za poslední téměř 4 měsíce to udělal jen jednou. Nyní ale porušil „rádiový klid“, a hned z toho je pořádné pozdvižení. K publikování drsného tweetu ho vyprovokovala včerejší policejní akce, při které bylo zadrženo 19 činovníků a dalších aktérů z českého fotbalového prostředí. Místopředsedu FAČR Romana Berbra nevyjímaje. Voráček připomněl spojení „fotbalového kmotra“ se Státní bezpečností před rokem 1989 a dal ho do souvislosti s premiérem Andrejem Babišem. 

Roman Berbr byl zadržen v rámci policejní operace, která zahrnovala razii v několika budovách včetně sídla fotbalové asociace na pražském Strahově a Plzeňského krajského fotbalového svazu. Zadržené osoby policie podezřívá z korupčního jednání, které souvisí s ovlivňováním fotbalových zápasů především ve druhé a třetí nejvyšší tuzemské lize.

Berbr svoji spolupráci s STB za minulého režimu přiznal už v roce 2013, čímž se odlišuje od Andreje Babiše. Ten spolupráci s komunistickou tajnou službou dodnes popírá. Jakub Voráček i na tuto skutečnost ve svém ostrém tweetu upozornil a povzdechl si, že 31 let po Sametové revoluci lidé „bohužel zapomínají“.

Voráčkův povzdech a apel v jednom si získal na sociální síti pozornost, „olajkovalo“ ho už téměř 900 lidí.