Juniorský tým Jihlavy a starší dorosty vstoupily do letní přípravy

Mladé naděje Vysočiny Jihlava. | Foto: fcvysocina.cz

„Áčku“ ještě zbývají dva pokoronavirové druholigové duely, ovšem juniorka a oba starší dorosty již dnes zahájily letní přípravu. Není divu, zápasy divizní skupiny D vypuknou už 8. srpna, tedy o dva týdny dříve, než boje ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE. V jakém složení se juniorka začala připravovat? V čem je její příprava specifická?

Vyhodnotili jsme podmínky a potřeby našeho klubu a na základě toho jsme se rozhodli nastartovat experiment v podobě společného trénování skupiny zhruba 45 hráčů, z nichž budeme pro mistrovské zápasy skládat týmy juniorky a starších dorostů U19 a U18. Šéftrenérem této skupiny bude Luboš Prokopec, který tuto úlohu bude plnit i pro mladší dorosty U17 a U16. V rámci tréninkového procesu budeme kombinovat individuální i skupinové tréninky. V tomto režimu pojedeme šest měsíců a poté vyhodnotíme, zda naplnil naše představy a prospěl vývoji hráčů,“ informoval manažer FKM Vysočina Josef Morkus.

Ten dále doplnil: „Dalšími trenéry budou Michal Kadlec pro juniorku, Michal Veselý a Petr Kuchta pro starší dorosty, Tomáš Pokorný pro gólmany a Jan Budějský, který bude kondičním trenérem. Pojítkem mezi hráči a trenéry juniorky bude nejstarší hráč kádru Ladislav Kolčava v roli hrajícího asistenta trenéra.“

Už v sobotu 11. července juniorku čeká první letní přípravný zápas, když se od 11:00 hodin představí na půdě účastníka ČFL – Sokolu Živanice. „Moravskoslezská dorostenecká liga odstartuje 15. srpna, Divize dokonce o týden dříve. Juniorský tým samozřejmě bude pro mistrovské zápasy doplňován fotbalisty z kádru „áčka“. Nyní napjatě sledujeme „koronavirový“ vývoj v českých soutěžích, který se může dorazit i v posun naší juniorky do MSFL, tedy třetí nejvyšší soutěže,“ upozornil Morkus.

Změny v kádru juniorky

Juniorský kádr doplnili loňští dorostenci Doležal, Havlín, Vraspír, Tykhnenko, Mikuška, Vácha, Novák, Trnka, Blokeš, Vošmera a Čermák. Naopak další hráči ročníku 2001 – Šrámek a Mirek Malata – se rozhodli pro odlišnou cestu, když Malata preferuje návrat do mateřského Velkého Meziříčí a Šrámek zvolil vysokoškolské studium.

Klub se též loučí se svými odchovanci Urbánkem, Sargsyanem a Crhou, kteří míří do jiných klubů. V kádru juniorky už nefigurují ani cizinci Fofana, Beltran, Trajković, Serafimov a Kurtalić. Vleklé problémy s kolenem zatím sportovní přípravu neumožňují útočníkovi Mlejnkovi.

Doplňme, že přípravu s juniorkou zahájí též krajní bek Pavlík, křídelník Matulka a útočník Křivánek. Měli by díky tomu nachystáni na start letní přípravy „áčka“, do níž by se měl zařadit též nedávný dorostenec – stoper Mikuška.

Kádr juniorky v letní přípravě:

Brankáři: Doležal, Jágrik
Obránci: Havlín, Vraspír, Tykhnenko, Vácha, Novák
Záložníci: Lát, Trnka, Kolčava, Pavlas, Blokeš, Vošmera
Útočníci: Čermák, Lorenc