Jürgen Klopp: Nepotřebuju žádnou pauzu ani podporu

Jürgen Klopp | Foto: Vitalii Vitleo / Shutterstock.com

Trenér fotbalového Liverpoolu Jürgen Klopp nezažíval v posledních dnech zrovna šťastné období. A to jak v soukromém, tak pracovním životě. Včera ale se svým týmem porazil v osmifinále Ligy mistrů Lipsko a potvrdil tak svoje vlastní slova, že domněnky o možné pauze či dokonce odchodu z klubu jsou jen fámy. 

Německému kouči nedávno zemřela maminka, se kterou měl velmi hezký vztah. Kvůli koronavirové pandemii nemohl ani odcestovat do vlasti na její pohřeb. Liverpoolu se navíc na hřišti vůbec nedařilo, v Premier League prohrál poslední tři zápasy. Naposledy obhájce titulu podlehl Leicesteru, nad kterým ještě v 78. minutě vedl 1:0, během následujících sedmi minut ale třikrát inkasoval.

Na sociálních sítích se začalo spekulovat o tom, že by se Jürgen Klopp mohl na nějakou dobu stáhnout z pozice trenéra Liverpoolu, nebo že by dokonce v této roli úplně skončil. Potřebuje prý pauzu. Sám Klopp ale ještě před úterním duelem Ligy mistrů v Budapešti (v Německu se kvůli protipandemickým opatřením hrát nemohlo, pozn. redakce) taková tvrzení odmítl.

„Dostal jsem snad padáka nebo dal výpověď? Nepotřebuju žádnou pauzu. Nikdo se o mě nemusí bát,“ utnul na začátku tohoto týdne Klopp jakékoliv spekulace. Poděkoval také fanouškům za to, že mu během víkendu prostřednictvím transparentu na stadionu Liverpoolu vyjádřili podporu, zároveň však odmítl, že by ji potřeboval. „Transparent je pěkný, ale nebylo to nutné. Necítím, že bych teď potřeboval nějakou zvláštní podporu.“

Fanoušci možná nabyli dojmu, že je potřeba se oblíbeného kouče zastat. A to jak vzhledem k jeho osobnímu trápení, tak nelichotivým výsledkům týmu z poslední doby a postavení v průběžné tabulce Premier League. Liverpool se po porážce od Leicesteru ocitnul na šestém místě se ztrátou 13 bodů na vedoucí Manchester City, který má navíc jeden zápas k dobru. To je samozřejmě daleko za očekáváními, se kterými Reds do sezony po loňském zisku titulu vstupovali.

Jürgen Klopp ale po třetí porážce v řadě ukázal, že je realistou, který stojí nohama na zemi a nic si nenalhává. Obhajobu titulu v podstatě odpískal. „Nemyslím si, že bychom takovou ztrátu mohli smazat. Titulem se teď nezabýváme, nejsme hloupí.“

Že ale není sezona úplně ztracená a Liverpool může bojovat o cenné trofeje, dokázal Klopp se svým týmem včerejší výhrou nad silným Lipskem. Osmifinále Ligy mistrů rozehrál anglický klub skvěle a do odvety si odvezl výhru 2:0.