Krčmářovi stíhačka nevyšla, na střelnici pětkrát chyboval

Michal Krčmář | Foto: Petr Slavík / Český biatlon

Michal Krčmář si ve stíhačce na mistrovství světa v Pokljuce pohoršil, Ondřej Moravec polepšil. Spokojený ale nebude ani jeden. Krčmář obsadil s pěti chybami 22. místo, Moravec se čtyřmi chybami 46. příčku.

Michal Krčmář startoval z velmi dobré 11. pozice, hned na první střelbě ale minul dva terče a propadl se na 19. příčku. Druhou ležku už český reprezentant vyčistil a posunul se na 14. místo.

I vestoje ale Krčmář začal dvěma chybami a opět klesl na 22. příčku. Toto umístění mu patřilo i v cíli. Po jedné chybě na závěrečné položce sice uzavíral elitní dvacítku, ale v závěru ho překonali Němec Peiffer a Francouz Guigonnat.

Výsledky stíhacího závodu mužů

Ondřej Moravec se pohyboval po většinu závodu na dohled bodovaným příčkám, ale kvůli čtyřem trestným kolům na ně nedosáhl. Posun z 55. na 46. místo ho tak moc nepotěšil.

Krčmářovi dnes patřil 24. běžecký čas, Moravcovi 42. I na střelnici byl Krčmář tím rychlejším z českého dua. Měl 38. čas, zatímco Moravec 47.

Zlato z Anterselvy obhájil bezchybný Francouz Emilien Jacquelin. Spolu s ním zvládl sestřelit všechny terče už jen Švéd Sebastian Samuelsson, který v cílové rovince v souboji o stříbro zdolal Johannese Thingnese Bøho.

Zdroj: Český biatlon