Ledecká podruhé čtvrtá! Ve čtvrtek chybělo šest, dnes sedm setin sekundy

Ester Ledecká během dnešního sjezdu v Cortině d'Ampezzo. | Foto: Profimedia.cz

Je to druhý vynikající výsledek Ester Ledecké na mistrovství světa v alpském lyžování. Po čtvrtém místě v super-G si dnes česká lyžařka dojela pro další čtvrté místo ze světového šampionátu, tentokrát ve sjezdu. 

Sjezd v italské Cortině d’Ampezzo vyšel Ledecké skvěle, se startovním číslem 9 dojela do cíle na druhém místě se ztrátou 44 setin sekundy na vedoucí závodnici. Během dalších jízd jí bohužel dokázaly porazit dvě soupeřky a odsunuly jí tak na čtvrtou příčku. Podruhé tak Ester Ledecká v Itálii zažívá rozporuplné pocity.

Na jedné straně je neskutečné, co dokázala tato obojživelnice, která se do historie sportu zapsala ziskem zlaté olympijské medaile jak na snowboardu, tak na lyžích, navíc na jedněch olympijských hrách. Na druhé straně je tu ale také trochu smutek z toho, že medaile z mistrovství světa ve sjezdovém lyžování byla dvakrát za sebou tak neuvěřitelně blízko.

„No… Přijde mi, že mám nějakej blbej den, ale to s tím vůbec nesouvisí, to se stane, že člověk vstane blbou nohou. A myslím, že k večeři bude bramboračka,“ okomentovala s úsměvem po závodě Ester Ledecká dnešní čtvrtou příčku ve sjezdu. „Všechny tratě ve Světovém poháru jsou stavěné tak, aby je zvládly jen ty nejlepší na světě. A já jsem ráda, že mezi nimi mohu závodit,“ přidala svůj pohled na obtížnost tratě v italské Cortině d’Ampezzo.

Ester Ledecká: Šest setin od medaile

Super-G jí svědčí. Ester Ledecká vstoupila do světového šampionátu v alpském lyžování ve velkém stylu. Jen šest setin vteřiny jí chybělo, aby ...