Lucie Vondráčková: Vyzkoušela jsem si, že posilovna není můj šálek kávy

Lucie Vondráčková má ke sportu velmi blízko. Umí si ale i ulevit. | Foto: Profimedia.cz

Lucie Vondráčková je jednou z našich nejpopulárnějších zpěvaček, což pravidelně dokazovaly i výsledky Českého slavíka. Mimo to, že po celou svou kariéru Lucka ráda tancuje, a to nejen ve svých klipech, nešidí pohyb ani jako dvojnásobná maminka. V našem rozhovoru jsme si povídali nejen o tom, jak moc se synové oblíbené zpěvačky věnují pohybu, ale také o tom, zda si Vondráčková potrpí na zdravou stravu, nebo proč bylo v Kanadě chození na plavání mnohdy dramatické.

Lucko, jsi známá tím, že když to jde, stále chodíš. Proč tě chůze baví? 

Přemýšlím při ní. Je to aktivnější než sezení v autě a navíc jsem všude včas. Neřeším parkování, kolony, poznávám zkratky v Praze. Není zkrátka nic, co by mi na chůzi nevyhovovalo. 

Co pro tebe vůbec znamená pohyb? 

Svěžest, pravidelnost, řád, svobodu, radost, dech, ale někdy i nutnost. (úsměv)

Dokázala by ses pohybu vzdát, nebo si to nedokážeš ani představit?  

Byla jsem jednu dobu upoutána na vozík. Dlouhé tři měsíce. Trénovala jsem tak alespoň svaly na rukou a kardio jsem si dala ála box. V té době jsem si uvědomila, jak je pro vozíčkáře těžký pohyb po Praze. Chodníky plné kamenů a kočičích hlav jsou prostě peklo. 

Lucie Vondráčková nestárne a stále vypadá skvěle.

Možností, jak se hýbat je mnoho, jaký druh sportu preferuješ ty? 

Pro mě je ideální kombinace chůze, plavání, tance, spinningu a tenisu. (úsměv)

Monika Absolonová: Leze mi na nervy, když mi přítel radí s hubnutím

Nový způsob hubnutí, známý jako přerušovaný půst, se rozhodla vyzkoušet i Monika Absolonová. Jedna z našich nejpopulárnějších zpěvaček chce ...

K jakému sportu vedeš své děti? 

Oba kluky jsem od narození brala pravidelně na plavání. Někdy to ale bylo drsné. Třeba, když jsem v Kanadě jela s kočárkem v dvoumetrové sněhové závěji k bazénu a zase zpátky. Ale vyplatilo se a jsou z nich fajn plavci. Od jejich tří let jsem s nimi chodila na tenis. Nejlepší bylo, když jsem Matymu nahazovala míčky v kurzu pro děti a přitom byla těhotná s Adamem. Byla jsem úplně zelená, jak špatně mi bylo, ale dávali jsme to. Teď hraje Maty tenis krásně, takže smysl to rozhodně mělo. 

Lucka se syny Matyášem a Adamem. (zdroj: Profimedia.cz)

Pohyb se snoubí se zdravou výživou. Dbáte na ni i u vás doma? 

Upřímně? Jak kdy. Když pracuju a nemám doma kluky, tak jsem hodně zdravě žijící. Ale když jim na přání vařím těstoviny a palačinky a oni nedojedí, tak se musím obětovat a dojídám po nich. Nesnáším totiž plýtvání. 

Václav Noid Bárta: Chci zažít pocit nervozity v ringu

Noid je příkladem člověka, který rád přijímá výzvy. Navíc si je před sebe hodně často klade sám. Když se o něm vyprávělo, že mu ke kariéře ...

Co bys poradila těm, kdo v sobě marně hledají motivaci k pohybu? 

Hlavně se nenuťte do pohybu, který vás nebaví. Já třeba kvůli jedné roli musela chodit do posilovny a jen jsem si ověřila, že to opravdu není můj šálek kávy. Každému vyhovuje něco jiného, ale musí si na to přijít, a to asi jedině tak, že si to na vlastní kůži vyzkouší.