Martina Sáblíková v bublině a fotbal na ledu. I takové je víkendové menu

Martina Sáblíková | Foto: Profimedia

Víkend je tady! A s ním i naše tipy na sportovní akce, které by neměly uniknout vaší pozornosti. Kdo a kde vás bude bavit tentokrát?

Tak už i v nizozemském Heerenvenu mají bublinu. Tentokrát rychlobruslařskou, takže se týká i Martiny Sáblíkové. Dnes a zítra tu mají na programu mistrovství Evropy ve čtyřboji, a to by bylo, aby to Martina zase neurvala na bednu! Sobota patří pětistovce a trojce, neděle patnáctistovce a pětce. Bublina ale bude trvat celých pět neděl, protože na evropský šampionát naváží dvě kola Světového poháru a nakonec i mistrovství světa.

Fotbalová zimní přestávka byla krátká, a o to bude mrazivější začátek jarní části. I když jarní… Na sněženky a petrklíče to ještě dlouho nebude, místo toho budou ligoví fotbalisté bojovat s minusovými teplotami. A šlágr kola? Podle nás nedělní zápas Sparty v Ostravě. Hraje se od 18:30.

Fotbal v lednu je fajn, ale přece jen prvnímu měsíci roku víc sluší biatlon. V sobotu se od 14:45 jede v Oberhofu štafeta žen na 4×6 kilometrů, v neděli je pak na programu hromadný závod mužů na 15 kilometrů a žen na 12,5 kilometru.

Přicházejí hokejové hody. K české extralize a ruské KHL se konečně přidala i severoamerická NHL, a i když se ti nejlepší teprve rozehrávají, je na co koukat. Co třeba večerní duel mezi Arizonou a San Jose Sharks s Tomášem Hertlem? Začíná se ve 22 hodin.