Milionáři v oktagonu. Nejvíc vydělal Khabib

Conor McGregor a Khabib Nurmagomedov. Bojovníci s nejvyššími výdělky za rok 2020. | Foto: UFC

MMA versus box? Smíšená umění zůstávají i po sezoně 2020 chudou Popelkou. Stačí se podívat na odměny deseti nejlepších bojovníků.

Smlouva s UFC garantuje, že zápasy v oktagonu nejsou jen koníček, ale seriozní obživa. V porovnání s profesionálním boxem však jde stále o naprosto marginální záležitost a nic na tom nezměnil ani rok 2020. Jak tedy vypadá desítka bojovníků, kterým promotér organizace Dana White vyplatil největší balík?

Deset koučů jako jeden Messi. Kolik vydělávají fotbaloví trenéři?

Lionel Messi si jako nejlépe vydělávající fotbalista světa přišel v roce 2020 na 131 milionů euro. Víte ale, kolik se objevuje na účtu nejlepších ...

Šampion těžké váhy Stipe Miocic stihl jen jeden zápas, ale zase proti němu stál Daniel Cormier. Miocic zvítězil a na účtu mu přistálo přes 16 700 000 korun. Devátá příčka patří další těžké váze – Alistair Overeem má za sebou dva vítězné zápasy, které mu přinesly 17,5 milionu korun. Anthony Pettis dostal přes 18 milionů korun, ale musel kvůli tomu absolvovat tři zápasy. Pak UFC opustil a podepsal smlouvu s Professional Fighters League. Prakticky stejně je na tom brazilský sympaťák Deiveson Figueiredo – jak s penězi, tak s počtem zápasů, jen s tím rozdílem, že on si nedovolil ani jedno zaváhání jako Pettis. Pak je tu Jose Aldo. Prohra, výhra a na účtu 19 milionů korun. Justin Gaethje měl divoký rok. Američan s aktuální bilancí 22-3 porazil Tonyho Fergusona, pak v trháku roku podlehl Khabibu Nurmagomedovi a vydělal skoro 19,5 milionu korun.

Teď se už dostáváme do vyšších pater. Israel Adesanya si dal dvě obhajoby pásu proti Romerovi a Costovi, pak ukončil kariéru v lehké váze, aby se přesunul o patro výš. A na odchodnou má 25 400 000 korun. Šestatřicetiletý Junior Dos Santos prohrál v loňském roce všechny tři zápasy, tak ho může těšit aspoň finanční kompenzace v podobě téměř 35 milionů korun.

Dva nesmiřitelní bojovníci a dvě synonyma pro UFC. Zbývají Conor McGregor a Khabib Nurmagomedov. Conor McGregor se do UFC vrátil po dvouleté pauze, porazil Donalda Cerrona a promotér Dana White jeho comeback ocenil částkou převyšující 63 milionů korun. A Khabib? Dagestánský Orel zápasil jen jednou. V říjnu porazil Gaethjeho a byl to jeden z jeho nejdominantnějších výkonů v jeho kariéře. Pak rozpřáhl křídla a jako neporažený šampion polotěžké váhy ukončil kariéru. I se 130 miliony, které si nechal podle listu The Sun za ten jeden zápas vyplatit.

Kolama vzhůru. Havárie kamionu na Dakaru

Kolama na zemi. Přesně takhle si přejí štěstí veteráni Rally Dakar. Všechno ostatní je totiž špatně. Jako ve třetí etapě, kdy skončila vzhůru ...

Doping v cyklokrosu. Hekele má distanc na čtyři roky

Čtyřletý zákaz  činnosti uložila Disciplinární komise Českého svazu cyklistiky cyklokrosaři Emilu Hekelemu. Pro úřadující českého mistra tak ...