Místopředseda FAČR Roman Berbr zadržen policií! Zatýká se kvůli korupci

Ilustrační foto | Foto: Shutterstock

Český fotbal kromě koronavirové pandemie dnes řeší další tvrdý zásah, tentokrát ovšem policejní. V pátek dopoledne Policie České republiky zahájila razie v několika budovách včetně pražské budovy Fotbalové asociace ČR a prostor Plzeňského krajského fotbalového svazu. Podle zatím dostupných informací byl spolu s dalšími 19 lidmi obviněn právě předseda plzeňského svazu a místopředseda FAČR Roman Berbr. Obvinění se má týkat korupčního jednání, konkrétně ovlivňování fotbalových zápasů zejména ve druhé a třetí nejvyšší tuzemské soutěži.  

„Národní centrála proti organizovanému zločinu zahájila dnešním dnem trestní stíhání u celkem dvaceti osob. Trestní řízení je vedeno v souvislosti s činností organizované zločinecké skupiny zabývající se korupcí při ovlivňování výsledků fotbalových zápasů,“ sdělila k případu vrchní pražská žalobkyně Lenka Bradáčová.

Neskandujte „Berbr ven“ aneb Smějeme se s Romanem Berbrem

Místopředseda Fotbalové asociace ČR Roman Berbr je pouhých pár hodin v cele předběžného zadržení a pravděpodobně se teprve dozvídá, jakému ...

Z celkem 20 obviněných osob zůstala pouze jedna na svobodě, ostatní policie předběžně zadržela. „Tři osoby podezírá policie z trestných činů zpronevěry a podplacení. U jedné osoby je trestní řízení vedeno pro trestný čin zpronevěry, podplácení a přijetí úplatků. U dalších tří osob jde pouze o trestný čin přijetí úplatku,“ doplňuje. Zbývajících třináct lidí čelí obvinění z trestného činu přijetí úplatku.

Informace aktualizujeme.