Moravce, Krčmáře a Štvrteckého čeká na mistrovství světa sprint. Debutovat bude Karlík

Ondřej Moravec | Foto: Petr Slavík / Biatlon.cz

Důležitý závod čeká dnes české muže na Mistrovství světa v Pokljuce. Sprint určí pořadí pro stíhačku a v případě dobrého výsledku může přinést pohodu pro zbytek šampionátu.

Právě sprinty se českým biatlonistům v posledních letech moc nedařily. Loni v Anterselvě bodoval jen 39. Michal Krčmář, Ondřej Moravec skončil 46. a Jakub Štvrtecký 47. Dva roky zpátky v Östersundu zase zapsal jediné body 30. Tomáš Krupčík. Ten ale dnes na startu nebude.

Příjemnější jsou vzpomínky na Mistrovství světa v roce 2017, kde Moravec vybojoval ve sprintu pátou příčku. Krčmář byl v této disciplíně na MS nejlépe 24., ale má olympijské stříbro z Pchjongčchangu.

Poprvé v kariéře si zazávodí na světovém šampionátu dospělých Mikuláš Karlík. Loni byl ještě mezi juniory ve sprintu desátý na světě.

Během celého závodu by se měla teplota pohybovat kolem minus 11 stupňů, mělo by být jasno a jen lehce pofukovat. Podmínky by tedy měly být pro všechny stejné.

Start: 14:30

Češi na startu: Jakub Štvrtecký startovní číslo 19), Michal Krčmář (startovní číslo 52), Ondřej Moravec (startovní číslo 73), Mikuláš Karlík (startovní číslo 102)

Zdroj: Biatlon.cz