Mrtvá noha a až pak KO. Lékař vysvětlil prohru Conora McGregora

Dustin Poirier (vpravo) knockautoval Conora McGregora. | Foto: Profimedia

Nejdříve mrtvá noha a pak tvrdé KO. Brian Sutterer, lékař zabývající se bojovými sporty, analyzoval souboj Conora McGregora s Dustinem Poirierem a poukázal na to, že McGregor byl díky Poirierově taktice poražený mnohem dřív, než když jej Poirier zasypal údery pěstí.

McLoser za deset tisíc. Conor McGregor čelí posměchu

Conor McGregor je pro smích. Stačila jedna prohra v rámci turnaje UFC 257, aby se stal terčem vtipů i urážek. Jak velkou náplastí na pošramocenou ...

Reakce na Connora McGregora. Jsem o třídu jinde, tvrdí Nurmagomedov

Důvod na návrat do oktagonu padl. Khabib Nurmagomedov slíbil ještě před turnajem UFC s pořadovým číslem 257, že na základě výkonů svých ...

Fibulární nerv nebo také fibulární tunel. Ten stál podle Briana Sutterera za McGregorovou porážkou na turnaji UFC s pořadovým číslem 257. Dustin Poirier totiž podle lékaře velmi rychle doslova vypnul McGregorovu pravou nohu, který pak bojoval nejen se soupeřem, ale hlavně s nesnesitelnou bolestí.

Zatímco jsou „velké“ nervy obvykle schované hluboko pod kůží, fibulární nerv je výjimka. Stačí se pak soustředit na kopy do správného místa lýtkového svalu, prakticky pod koleno.

„Je to účinný kop a bojovníci MMA na to přišli už před nějakou dobou. Tohle místo je velmi citlivé ke zranění a prakticky k umrtvení končetiny. Stačí chvilku věnovat pozornost Poirierovým kopům, nebyla to náhoda, on se o to snažil,“ popisuje na svém vlogu Brian Sutterer.

Conor McGregor si skutečně hned po zápase stěžoval na bolest v noze, kterou prohlásil doslova „za mrtvou“.

„Jakmile se na ni pokusil přenést těžiště, trpěl silnou bolestí. Je to v různých fázích boje jasně vidět. A ano, jeho noha byla v závěru skutečně jako mrtvá,“ potvrzuje Sutterer. „Byl to klíčový moment,“ dodává.

Dustin Poirier knockautoval Conora McGregora v polovině druhého kola, když jej natlačil na pletivo a ukončil pěstmi. Šlo o první KO, které McGregor během své kariéry utržil.

Ronaldo boduje. Před miliony dal přednost lidským právům

Více než 155 milionů korun ročně odmítl Cristiano Ronaldo, když shodil ze stolu nabídku stát se jednou z tváří kampaně na podporu turismu v ...

Smrt spolulezce a dlouhé čekání. Atletka se pokouší zdolat K2

V roce 2016 získala stříbro na halovém mistrovství světa ve štafetě na 400 metrů. Teď se pokouší o náročný zimní výstup na druhou nejvyšší horu ...